כיפת ברזל
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

חשש במערכת הביטחון: הג'יהאד האיסלאמי מתכנן לפגוע בחיילים בגבול עזה

קיימת האפשרות שארגון הטרור ינסה לנקום בשם איראן על האירועים האחרונים. מערך כיפת ברזל תוגבר, ומדובר ככל הנראה בפריסה הנרחבת ביותר מאז שהוקם
משה שטיינמץ ואיציק זוארץ
24 בינואר 2019
21:24
עודכן ב 23:20

במערכת הביטחון נערכים לאפשרות שהג'יהאד האיסלאמי מתכנן לבצע פיגועים נגד צה"ל, כך פורסם הערב (חמישי) בחדשות הערב בכאן 11. זאת, לאחר שביום שלישי השבוע ירה הארגון פעמיים לעבר כוחות צה"ל בגבול הרצועה. במקרה הראשון לא היו נפגעים ובמקרה השני נפגע קצין שקליע פגע בקסדתו. בנוסף קיים החשש שהארגון ינסה לנקום את נקמתה של איראן, על הפעולות המיוחסות לישראל בתקופה האחרונה.


בעקבות המתיחות תוגבר בימים האחרונים את מערך סוללות כיפת ברזל. צה"ל תיגבר את הפריסה בדרום ופרס היום בגוש דן סוללה נוספת. מדובר ככל הנראה בפריסה הנרחבת ביותר שהייתה מאז שקיים המערך.


מוקדם יותר אמר בכיר בג'יהאד האיסלאמי לעיתון "אל-חיאת" כי כי האזור קרוב למלחמה יותר מבעבר. לדבריו, "ישראל לא תסיר את המצור מעל עזה כל עוד יש בה נשק ועל עזה לבחור בין הנשק שלה לבין מלחמה – להערכתי עזה תבחר במלחמה". עוד דווח כי השליח הקטארי, מוחמד אל עמאדי, שב לרצועת עזה זמן קצר אחרי שיצא ממנה.

חמאס הודיע לשליח הקטארי כי אינו מוכן עוד שישראל תשחק בהכנסת הכסף לעזה, כך אמרו מקורות פלסטינים לכאן חדשות. לפי המקורות, חמאס אמר: "אנו לא מוכנים שהכסף יהיה בן ערובה בידי ישראל. פעם היא מכניסה ופעם לא. אם קובעים שהכסף נכנס בראשון בחודש הוא צריך להיכנס בראשון בחודש".