הגרלת אירוויזיון 2018 בליסבון
רפי דלויה, באדיבות עיריית תל אביב-יפו

הגרלת חצאי הגמר של אירוויזיון 2019 | נקבעה חלוקת המדינות המשתתפות

הערב (שני) נערך טקס חילופי המפתחות המסורתי והגרלת חצאי הגמר במוזיאון תל אביב לאמנות. כל הפרטים כאן
כאן אירוויזיון
28 בינואר 2019
17:00
עודכן ב 20:27

כשאנחנו נמצאים קצת יותר ממאה ימים לפני הגמר הגדול של אירוויזיון 2019 בתל אביב, ההכנות לתחרות הגיעו הערב (שני) לנקודת ציון חשובה, עם קיום טקס חילופי מפתחות האירווזיון המסורתי והגרלת המדינות המשתתפות לשני חצאי הגמר.

הצטרפו לקהילת כאן אירוויזיון לתמונות בלעדיות מאחורי הקלעים

זו חלוקת המדינות לחצאי הגמר כפי שנקבע בהגרלה שנערכה הערב -

חצי גמר ראשון (14 במאי)

מחצית ראשונה: סלובניה, בלארוס, צ'כיה, מונטנגרו, קפריסין, סרביה, פינלנד, פולין, הונגריה. מחצית שנייה: אסטוניה, פורטוגל, סן מרינו, איסלנד, גיאוגריה, אוסטרליה, בלגיה, אוקראינה, יוון.

חצי גמר שני (16 במאי)

מחצית ראשונה: שוויץ, שוודיה, אירלנד, אוסטריה, מולדובה, לטביה, רומניה, דנמרק, ארמניה. מחצית שנייה: אלבניה, אזרבייג'ן, הרפובליקה של מקדוניה הצפונית, נורווגיה, רוסיה, הולנד, קרואטיה, ליטא, מלטה.

חלוקת המדינות המשתתפות בחצאי הגמר של אירוויזיון 2019

עוד קודם, בחלקה הראשון של ההגרלה, נקבע באיזה חצי גמר ישולבו שש המדינות המשוריינות לגמר: "5 הגדולות" (צרפת, גרמניה, איטליה, ספרד ובריטניה) והמדינה המארחת, ישראל. מדינות אלו אמנם משוריינות אוטומטית לגמר, אך בחצי הגמר בו ישולבו, תשודר דקה מהשיר שלהן מתוך החזרה הגנרלית, ובנוסף הן יוכלו להצביע בו.

על פי ההגרלה ישראל, צרפת וספרד, ישולבו בחצי הגמר הראשון. גרמניה, איטליה ובריטניה ישולבו בחצי הגמר השני.

האירוע התקיים במוזיאון תל אביב לאמנות בהשתתפות שניים ממנחי האירוויזיון – אסי עזר ולוסי איוב. לאחר נאום של ראש עיריית תל אביב רון חולדאי (שהפליא בביצוע של נעימת האירוויזיון על חלילית), נערך טקס חילופי המפתחות המסורתי: ד'יוארט קורדיירו, סגן ראש עיריית ליסבון ונציג העיר שאירחה את האירוויזוין אשתקד, הגיע למעמד החגיגי עם מפתחות האירוויזיון והעביר אותם לחולדאי.

מדובר במסורת שהחלה בשנת 2007, אז ראש עיריית הלסינקי העביר את מפתח האירוויזיון הראשון לראש עיריית בלגרד, המארחת של אירוויזיון 2008. מאז נערך הטקס החגיגי בכל שנה, במסגרתו מתווסף לצרור מפתח סמלי המייצג את העיר המארחת אשתקד. מר קורדיירו הוסיף את המפתח של ליסבון לצרור והמושכות הועברו לתל אביב בתור העיר המארחת של האירוויזיון הקרב.

טקס חילופי מפתחות האירוויזיון. קרדיט: ESCטקס חילופי מפתחות האירוויזיון. קרדיט: ESC


רון חולדאי ב''אודישן'' לאירוויזיון - מנגן את נעימת התחרות בחלילית

גם אנחנו מחפשים את השיר שייצג אותנו באירווזיון: אם אתם חברים באקו"ם וחושבים שיש לכם את השיר שאולי יביא לנו את הדאבל, הגישו עכשיו את ההצעות שלכם. פרטים נוספים ניתן למצוא כאן.

מה התרחש מאחורי הקלעים? שחר גבע סיפקה לנו הצצה:

צפו בשנית באירוע הגרלת חצאי הגמר של אירוויזיון 2019:הצטרפו לקהילת כאן אירוויזיון בפייסבוק >>