בילאל חסאני ואסי עזר
אהוד רומנו; Low Wood

אירוויזיון 2019 | המסר המחזק של אסי עזר לנציג הצרפתי

מגיש האירוויזיון הטרי העלה ציוץ מרגש שהופנה לבילאל הסאני, שסופג הודעות נאצה ואיומים מאז שנבחר לייצג את צרפת באירוויזיון. "כחלק מהקהילה הלהט"בית, אני יודע איך זה להיות נאהב על ידי רבים ולהידחות על ידי אלו שעדיין חיים בחשיכה" כתב עזר בציוץ שזכה למאות שיתופים ואלפי תגובות
כאן אירוויזיון
30 בינואר 2019
09:58

כאן מקבלים את השונה: אמש (שלישי) בשעת לילה מאוחרת העלה אחד ממגישי האירוויזיון אסי עזר ציוץ מרגש שהופנה לבילאל הסאני, הנציג הצרפתי לאירוויזיון 2019 בתל אביב, בעקבות גל הגינויים והאיומים על חייו שספג בימים האחרונים. "אני רואה מה אתה עובר, וכחלק מהקהילה הלהט"בית, אני גם יודע איך זה להיות נאהב על ידי רבים ולהידחות על ידי אלו שעדיין חיים בחשיכה" כתב עזר בציוץ שזכה לאלפי לייקים ולמאות שיתופים. 

החיבוק של עזר מגיע בעקבות קמפיין שנאה חסר תקדים המופנה כלפי בילאל בן ה-18 מרגע הזכייה שלו בתכנית הקדם אירוויזיון הצרפתית, Destionation Eurovison. בילאל, בן למשפחה מוסלמית ממוצא מרוקאי שהיגרה לצרפת, נחשב לכוכב יוטיוב בארצו בזכות הופעתו הייחודית והפתיחות יוצאת הדופן שלו בנוגע לזהות ומגדר. למרות הגידופים והביקורת שהוא סופג, בילאל נחוש בדעתו להגיע לתל אביב ולייצג את צרפת עם השיר Roi.

"מנסה להתמקד בחיובי". צפו בראיון מיוחד של בילאל חסאני עם שני נחשוני מ"כאן חדשות" - 

את בילאל נראה על הבמה הגדולה באקספו תל אביב בגמר הגדול שיתקיים ב-18 במאי שכן צרפת משוריינת לגמר כאחת מ''חמש הגדולות''. בתוך כך נערכה שלשום ההגרלה של אירוויזיון 2019 לחצאי הגמר, בה חולקו המדינות השונות לחצאי הגמר שייערכו ב-14 וב-16 במאי.

כך זה נראה מאחורי הקלעים של הגרלת חצאי הגמר - 


הצטרפו לקהילת כאן אירוויזיון בפייסבוק >>