יו"ר העבודה אבי גבאי
צילום: מאיר וקנין, פלאש 90

גבאי: "חיבור עם מרצ לא יביא לחילופי שלטון"

יו"ר העבודה אמר שפרסום המלצות היועמ"ש דווקא יפגע במפלגתו בבחירות. יו"ר מרצ זנדברג הגיבה: ״מדהים שגם כאשר העבודה בראשותו צוללת גבאי ממשיך להתנער מהשמאל"
הדס גרינברג
02 בפברואר 2019
13:15

יו"ר מפלגת העבודה אבי גבאי הבהיר היום (שבת) כי מפלגתו לא תתחבר למפלגת מרצ. "יש פערים אידאולוגיים מאוד משמעותיים בינינו לבין מרצ. חיבור עם מרצ לא מגדיל את הסיכוי שנחליף את השלטון", אמר גבאי באירוע "שבת תרבות" של עיריית כפר סבא.

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

יו״ר מרצ תמר זנדברג הגיבה לדבריו של גבאי: ״מדהים שגם כאשר העבודה בראשותו צוללת גבאי ממשיך להתנער מהשמאל. מה שישראל צריכה זה שמאל ברור ובטוח בעצמו. זו האלטרנטיבה היחידה לימין הקיצוני והגזעני. אני קוראת לכל אנשי ונשות השמאל בעבודה ובמפלגות אחרות לחבור אלינו בשמאל של ישראל״.


גבאי התייחס לפרסום כי היועץ המשפטי לממשלה יפרסם את החלטתו בעניין חקירות ראש הממשלה בנימין נתניהו לפני הבחירות ואמר כי הוא לא חושב שזה טוב למפלגתו. "זה יפגע בנו. זה יגייס את המחנה של נתניהו והוא יגיד אחר כך - 'הנה פורסמו המלצות ובכל זאת בחרו בי'. מה שקורה בממשלה עם ביבי זה כמו מאפיה", אמר גבאי והוסיף - "בני גנץ יישב עם נתניהו".

על רקע הנפילה של המפלגה בסקרים, הדגיש גבאי כי הוא אינו מתייאש וכי העבודה הייתה המפלגה שהצליחה הכי הרבה בבחירות המוניציפליות. "הכל בזכות זה שקיבלנו החלטות בצורה עניינית ומקצועית", אמר. 

חברת הכנסת סתיו שפיר, ממפלגתו של גבאי, תקפה את חבר הכנסת דוד ביטן מהליכוד. "מי זה ביטן שייקבע מה זה שוחד? האיש נחקר בעצמו על שוחד ותומך באדם שמשטרה המליצה להאשימו בשוחד. הפוליטיקאים האלה היו מכשירים כל עבירה, מגניבה ועד רצח, אם זה היה עוזר לנתניהו להיבחר", אמרה שפיר באירוע "שבת תרבות" בתל אביב.

תגיות:
אבי גבאי