חיילי צה"ל בגבול הרצועה

דיווח: חמאס מנע מהג'יהאד האסלאמי לפגוע ברכב צה"ל

העיתון הפלסטיני "אל-חדת'" דיווח מפי מקורותיו כי כוח הריסון של הארגון מנע לפני כמה ימים מפעילי הזרוע הצבאית לבצע פיגוע בגבול עזה, מכיוון שלא התקבלה החלטה משותפת בנושא. עוד דווח כי הג'יהאד האסלאמי הפיץ הודעה בין פעיליו וקרא להם להתכונן לעימות עם ישראל
נורית יוחנן
03 בפברואר 2019
17:37

העיתון הפלסטיני "אל-חדת'" דיווח היום (ראשון) מפי מקורותיו כי כוח הריסון של ארגון חמאס מנע לפני כמה ימים מפעילי הזרוע הצבאית של הג'יהאד האסלאמי לבצע פיגוע בגבול עזה נגד רכב צה"ל. על פי הדיווח, פעילי כוח הריסון הבהירו כי הפעולה לא תבוצע כיוון שאינה מתקיימת במסגרת ההחלטה משותפת של הפלגים הצבאיים בעזה.

עוד דווח כי בימים האחרונים הפיצה הזרוע הצבאית של הג'יהאד האסלאמי הודעה בין פעיליה, ובה קראה להם להתכונן לעימות צפוי עם ישראל. לדיווח אין אישור ממקור אחר.

מוקדם יותר היום פרסמה רשת "אל-מיאדין" תיעוד של ירי הצלף בקצין צה"ל בגבול עזה, לפני כשבועיים. הקצין - מפקד פלוגה בחטיבת הצנחנים - נפצע קל באירוע, לאחר שהקליע פגע בקסדתו. האירוע היה יכול להסתיים בפציעה חמורה הרבה יותר, ואף במוות.


לפני כשבוע וחצי פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי במערכת הביטחון נערכים לאפשרות שהג'יהאד האיסלאמי מתכנן לבצע פיגועים נגד צה"ל. זאת, לאחר פעמיים בהן ירה הארגון לעבר כוחות צה"ל בגבול הרצועה. בנוסף קיים החשש שהארגון ינסה לנקום את נקמתה של איראן, על הפעולות המיוחסות לישראל בתקופה האחרונה.