סטטיק, עומר אדם ושלום חנוך

הכירו את "שירי" - האפליקציה הראשונה של המוזיקה העברית

אריאל הורוביץ, מיוזמי היישומון החינמי שהושק היום, סיפר בכאן רשת ב כי חברות התקליטים השתלטו על התמלוגים בשוק הדיגיטל - והיוצרים נשארו בלי כלום. לדבריו, "זו הפעם הראשונה שמדינה מתערבת בשוק הדיגיטל כדי להגן על היוצרים המקומיים"
קלמן ליברמן
04 בפברואר 2019
12:16

האפליקציה הראשונה של המוזיקה העברית "שירי", המכילה 1,000 אומנים וכ-40,000 שירים, הושקה היום (שני). אריאל הורוביץ סיפר לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בתוכנית "קלמן-ליברמן" בכאן רשת ב כי מדובר ביוזמה של קבוצת אנשי תקשורת ותרבות ישראלים שפנו לספריה הלאומית ולמשרד התרבות והספורט, שמממן אותה. "זו הפעם הראשונה שמדינה מתערבת בשוק הדיגיטל ומגוננת על היוצרים המקומיים. אני רוצה לפרגן למירי רגב".

האזינו לריאיון עם הורוביץ

הורוביץ עמד על ההבדלים בין האפליקציה החדשה ליישומונים אחרים, כמו "ספוטיפיי": "יש לך איפה למצוא - אם אתה יודע מה אתה מחפש, אבל 'שירי' בנויה כך שאם תבקש את שלום חנוך, למשל, תקבל מוזיקה חדשה וישנה שצפוי שתאהב. יש היום זעקה עולמית של יוצרים כי בכל תחום הדיגיטל, חברות התקליטים השתלטו על התמלוגים - והיוצרים נשארו בלי כלום. 'שירי' היא תקדים עולמי שבו התמלוגים שווים גם ליוצרים וגם למפיקים. הצלחנו לשכנע את מדינת ישראל לשלם כמה שצריך".