הפגנה נגד ישראל באנגליה

"יהודים רצחו את ישו": הפגנות בבריטניה נגד האירוויזיון בישראל

ההפגנה התקיימה מחוץ לאולם שבו הופיעה נטע ברזילי. מפגינים פרו-ישראלים מחו מנגד. אחת המפגינות התעמתה עם תומך בחרם שסיפר שלא היה בישראל, אבל ראה בסרטים מה עושה ישראל לפלסטינים
שני נחשוני
09 בפברואר 2019
17:41

קמפיין החרם על ישראל צובר תאוצה לקראת אירוח תחרות האירוויזיון בתל אביב בחודש מאי. אמש (שישי) התקיים קדם האירוויזיון בבריטניה ובו הופיעה נטע ברזילי, שזכתה באירוויזיון 2018, ובמהלכתו התקיימה גם הפגנה נגד ישראל מחוץ לאולם התחרות. המפגינים קראו לחרם על ישראל, כשמולם ניצבים מפגינים פרו ישראלים.


במהלך המחאה התעמתה מפגינה פרו-ישראלית עם אחד המפגינים נגד, וזו הייתה תשובתו לשאלה מדוע הוא מפגין נגד ישראל: "יהודים רצחו את ישו. לא הייתי בישראל, אבל ראיתי בסרטים דוקומנטריים מה אתם עושים לפלסטינים, שמעתי את זה גם מיהודים". 

היה חשש שמפגינים ינסו למחות גם במהלך המופע של הזמרת הישראלית, אבל המחאה נותרה מחוץ לאולם, והופעתה של ברזילי עברה ללא הפרעות. חוץ מביצוע של השיר TOY, במהלך הערב, הוקרן סרטון על תל אביב בקריינות של ברזילי. בסוף הסרטון התבדחו המנחים על קמפיין החרם - כשהמנחה אמרה שמהסרטון נעדרה מילת ה-B (בהתייחסות למילה Boycott - חרם), והמנחה שלצידה אמר שבהחלט נתגעגע לבולגריה השנה.

בעת ביקורה של נטע ברזילי בבריטניה, היא התארחה בתכנית הבוקר של רשת BBC, שם נשאלה על נושא החרם. ברזילי השיבה שתמיכה בחרם היא מנוגדת לרוח האירוויזיון, שנועד לחבר יבשת שסועה אחרי מלחמת העולם השנייה. כמו כן, פרופיל הטוויטר של התכנית Good Morning Britain הציג לעוקביו שאלה - אם הם תומכים או מתנגדים לחרם על האירוויזיון בישראל.