קייט מילר-היידקה
SBS

סוף שבוע של קדמים: רוסיה, בריטניה, אוסטרליה, מונטנגרו ואיטליה בחרו נציגים לאירוויזיון

עונת הקדמים מגיעה לנקודת רתיחה. כל הפרטים בפנים
כאן אירוויזיון
10 בפברואר 2019
06:30

סוף גדוש בקדמים ברחבי אירופה, וגם באוסטרליה, הגיע לסיומו לפנות בוקר עם בחירת הנציג האיטלקי. הנה כל מה שידוע לנו עד כה. 

רוסיה
בעבור מאות אלפי חובבי אירוויזיון לאיום הרוסי במזרח התיכון קוראים סרגיי לאזארב. אחד מכוכבי הפופ הגדולים של רוסיה יעשה קאמבק באירוויזיון 2019 בתל אביב, לאחר שכבר הגיע למקום השלישי באירוויזיון 2016. הכוכב הרוסי יגיע עם הצוות שליווה אותו לפני שלוש שנים - Dream Team של כותבים יוונים בהובלת אייקון הפופ של רוסיה רבתי, פיליפ קירקורוב. והשנה הם מבטיחים שזה יהיה אפילו גדול וחזק יותר. כל ההימורים מופנים כעת לרוסיה שטרם חשפה את השיר.

קרדיט: RTR

בריטניה
בשישי בערב נבחר הנציג הבריטי לאירוויזיון, מייקל רייס עם השיר Bigger than us. כבר שלוש שנים שבריטניה בוחרת את הנציגויות לאירוויזיון באמצעות קדם מקומי, והשנה התחרו שישה אמנים עם שלושה שירים שהוצגו בשתי גרסאות. 

רייס פרץ לתודעה כאשר ניצח בשנה שעברה בפורמט הריאליטי All Together Now בבריטניה, מעין שילוב של "הכוכב הבא" ו-"1 נגד 100". במאי הוא ייצג את בריטניה באירוויזיון בישראל, וינסה להביא תוצאה ראויה לבריטים שלא ראו טופ 10 מזה עשור.

השיר הנבחר אומנם מועמד לאחד המקומות האחרונים בתחרות, אבל צמד המנחים מל גידרויק ומונס זלמרלוב (זוכה אירוויזיון 2015) כבר הנפיקו את בדיחת השנה: לאחר סרטון בה הוצגה תל אביב על רקע קריינות של נטע ברזילי, השניים עטו פנים רציניות ודיברו על המילה שמתחילה ב-B, זו שכולם עוסקים בה אך אף אחד אינו מעז לומר אותה בקול רם. הכוונה הייתה ל-Brexit אבל חובבים ישראלים רבים חשבו כי מדובר ב-Boycott או BDS, בהקשר לקריאות לחרם על ישראל בכלל וחרם על האירוויזיון בישראל בפרט. כך או כך, צמד המנחים הפתיע ודיבר דווקא על בולגריה, שפרשה השנה מהתחרות בגלל בעיות כלכליות. 

אמרנו נטע וישראל? לא במקרה, נטע הפציעה במופע הביניים של הקדם עם TOY כשלצידה שתי רקדניות בריטיות. ואם תהיתם, גם ''באסה סבבה'' יפציע בקרוב על במת קדם אירופאי, כאשר נטע תגיע לרומניה בשבוע הבא.

אוסטרליה
שבת בבוקר יום יפה. באוסטרליה, עם זאת, כבר ערב, זמן מצוין לערוך את קדם האירוויזיון הראשון אי פעם של המדינה. בתפריט: דראג קווין לבושה בוויניל אדום, אלקטרו-פופ בניחוח אבורג'יני והמון פופ נוסחתי. במקום הראשון זוכה קייט מילר-היידקה, שתעשה את המרחק הכי גדול לתל אביב ותייצג את אוסטרליה עם שיר הפופ האופראי Zero Gravity. 

מונטנגרו 
הכירו את D-Mall, ההרכב שנבחר לייצג את המדינה הבלקנית הקטנה עם השיר "Heaven". שימו לב להעמדה המעניינת.

איטליה
סוף שבוע עמוס בחדשות אירוויזיון נחתם עם סיום פסטיבל סן רמו, אותו ניצח מחמוד עם השיר "Soldi" (כסף). הזמר קיבל על עצמו לאחר הזכייה את הזכות לייצג את איטליה באירוויזיון 2019. מחמוד (אלסנדרו מחמוד בשמו המלא), בן 27, הוא בן לאמא איטלקית ואבא מצרי. הוא ניצח שמות גדולים בפופ האיטלקי כמו אריסה ו-Il Volo שהגיעו למקום השלישי באירוויזיון 2015, ורבים חיכו לקאמבק שלהם. 

הצטרפו לקהילת כאן אירוויזיון בפייסבוק >>