אברום בורג

בורג: "חייבים לפנות מהדרך את העבודה ואת מרצ"

הח"כ לשעבר מהעבודה התייחס בכאן רשת ב למפלה של המפלגה בסקרים, וטען כי איבדה רלוונטיות: "לא רואה אלטרנטיבה מלבד לשים בראש את עמיר פרץ, ולהגיד לו - 'תביא מה שתביא'"
בחצי היום
11 בפברואר 2019
14:04

אברהם (אברום) בורג, אחד מראשי מפלגת העבודה בעבר, הסביר היום (שני) מדוע הוא סבור כי המפלגה סיימה את דרכה: "העבודה לא השכילה ב-30 השנים האחרונות לייצר אלטרנטיבה, ולכן הפכה ללא-רלוונטית", הסביר בריאיון לאמיר בר-שלום בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב. ברקע המפלה בסקרים, השווה בורג את המפלגה לחיית מחמד שנדרסה בכביש: "זה כואב, זה עצוב, אבל הפקקים מגיעים עד איילון. חייבים לפנות אותה מהדרך, ולדעתי חייבים לפנות גם את מרצ. צריך להביא משהו חדש, זועם, נשכני, צעיר".

האזינו לריאיון המלא

"העבודה איננה סוציאל-דמוקרטית", הבהיר ביום הבחירות המקדימות שעורכת המפלגה לכנסת. "בראשה עומד גבאי, שהוא קפיטליסט. ראשה אחרת הייתה ציפי לבני, מאמהות ההפרטה בישראל, ואני יכול לציין עוד רבים. אין למפלגה הזו דרך - לא מדינית, לא פוליטית, לא אזרחית ולא חברתית. זו המפלגה שהקימה את המדינה, אבל פוליטיקה לא עוסקת בנוסטלגיה אלא בהשפעה ובכוח".

בהמשך, הסביר בורג כי דבריו נובעים מתוך כאב, וכי העצה היחידה שביכולתו לתת היא להחליף את העומד בראש המפלגה: "בימים הספורים שנותרו עד להגשת הרשימות, אני לא רואה שום אלטרנטיבה מלבד לשים בראש את המנהיג הטבעי היחיד של המפלגה בעת הזו, עמיר פרץ, ולהגיד לו - 'תביא מה שתביא'. האם אני חושב שזה נכון? התשובה היא לא. האם יש לי את הפריבילגיה לא לתת את העצה הזו כשהיא יכולה להואיל? גם לא. אם אתם חפצי חיים - עשו את זה".

בורג נשאל על סיכוייו של אהוד ברק לשוב לראשות המפלגה, וענה כי ברק אמנם ברוך כשרונות, אך אינו מתאים. "הוא היה אחד האופוזיציות המרעננות שהיו, אבל הוא גם ברוך כשלונות. עמיר פרץ הוא בר בחירה ואהוד ברק הוא בר עצה ובר ביקורת - אבל לא בר בחירה", סיכם. עוד סיפר בורג כי אינו חבר במפלגה "כבר הרבה מאוד שנים", וכי בבחירות האחרונות נהג להצביע לחד"ש ולרשימה המשותפת. "בבחירות הקרובות - נראה מה יהיה על השולחו. אני ללא ספק בבעיה.  גנץ לא בא בחשבון. אני לא יודע מה הוא חושב ומהמעט שאני יודע אני לא מתרשם".