יעקב ליצמן ובנימין נתניהו בישיבת הממשלה
צילום: אלכס קולומויסקי, פלאש 90

ליצמן מגבה את נתניהו: אתמוך בו כל עוד יוכל לכהן לפי חוק

סגן שר הבריאות הצהיר בכנס "בשבע" שלא יישב בממשלה עם לפיד וגנץ: "לפיד - השר הגרוע בישראל". ליברמן: "גנץ, לפיד ואנחנו הפוכים בכל נושא". ארדן קרא למנדלבליט שלא לפרסם את המלצותיו לפני הבחירות
אסף פוזיילוב
11 בפברואר 2019
16:51

סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן, הצהיר היום (שני) שיתמוך בראש הממשלה בנימין נתניהו גם אם יוגש נגדו כתב אישום. בכנס ירושלים של קבוצת "בשבע" אמר ליצמן: "נמשיך לתמוך בנתניהו, כל עוד הוא יכול על פי חוק להמשיך לכהן".

ליצמן תקף את לפיד ואמר כי הווטו עליו עדיין בתוקף. לדבריו, "הוא ביזה והשפיל את הציבור החרדי, גם בכיס וגם בחוקים. הוא היה השר הכי גרוע בישראל". סגן השר הדגיש כי אם תקום ממשלה של לפיד וגנץ – הוא לא יישב בה.

סגן שר הבריאות התייחס למצבה של מערכת הבריאות וטען: "נכון שיש בעיות בחדרי המיון, אבל בסך הכל יש שיפור. בשנים 2016 ו-2017 האוצר לא רצה לאשר לי תוספת מיטות משום שזמן האישפוז הממוצע התקצר. את כל הכסף שקיבלתי נתתי לבריאות, לא לישיבות". 

ח"כ אביגדור ליברמן טען בכנס שמפלגתו תקבל שמונה או תשעה מנדטים. הוא הוסיף כי "גנץ, לפיד ואנחנו הפוכים בכל נושא. אין לנו אופציה להצטרף לממשלה - חוץ מלממשלת ימין. מפלגה חייבת להיות בקואליציה, אבל חייבים קווים אדומים. כשממשלה נכנעת לטרור והולכת להפסקת אש בתנאים של חמאס – לא אוכל להסתכל על עצמי בראי בבוקר אם אהיה חלק ממשלה כזו". 

השר גלעד ארדן קרא ליועץ המשפטי לממשלה שלא לפרסם את החלטתו בתיקי נתניהו לפני הבחירות. הוא הסביר כי הוא מעריך את מנדלבליט, אבל אם חס וחלילה בגלל החלטה להעמיד את נתניהו לדין בכפוף לשימוע, יעברו מנדטים מימין לשמאל ויתהפך השלטון, זו תהיה פגיעה קשה בדמוקרטיה הישראלית.