קובי מרימי
אורטל דהן

טור דעה: קובי מרימי - טוב לישראלים

דניאל דונקלמן, פרשן כאן אירוויזיון, מרים למרימי, מתרגש מהנציג הישראלי ועונה למבקרים
דניאל דונקלמן
13 בפברואר 2019
14:55

אתמול בלילה חגגנו והתרגשנו עבור הילד המופנם והצנוע מרמת גן שהעז לחלום על לייצג את ישראל באירוויזיון. החלום הזה התגשם, וקובי מרימי הוא נציג ישראל באירוויזיון 2019, שייערך כאן בתל אביב.

השאלה שכולם שואלים היא – האם קובי יכול להביא את הדאבל המיוחל? הרי זה אפשרי, ועשינו את זה לפני 40 שנה באירוויזיון המיתולוגי ההוא בבנייני האומה. התשובה קצת מורכבת, אז הנה הניתוח שלי לגבי מה שהולך לקרות מעכשיו והלאה, דרך בחירת השיר ועד ההופעה באקספו תל אביב. 

צילום: מאור אלטרס 

מרימי הוא ווקאליסט בחסד שניחן ביכולת אמיתית לחבר בין הרגיש והקטן, לדרמטי והתיאטרלי 

מרימי הוא ווקאליסט בחסד שניחן ביכולת אמיתית לחבר בין הרגיש והקטן, לדרמטי והתיאטרלי. זמר נשמה מסוגו שרק מחכה לספר סיפור. באירוויזיון, את הסיפור הזה צריך לספר בשלוש דקות בלבד, מה שאומר שרושם ראשוני הוא הכל.

שלוש הדקות הגורליות הללו צריכות ליצור חוויה. חוויה שתיזכר ותתבלט אל מול 25 מתחרים אחרים. צריך להיות לך את הערך המוסף שיעבור בהופעה ויחבר את הכל לקסם אחד שלם שאירופה תיפול לרגליו. דווקא בגלל זה, קובי יכול לעשות עבודה מצוינת.

בגלל שמדובר ברושם ראשוני, האודישן הראשון שלו שבו שר עיבוד כל כך מיוחד ל-SWEET DREAMS של ביונסה, היה אחד האודישנים המדוברים בתולדות התוכנית. גם הביצוע שלו ל-MAD WORLD של גארי ג'ולס מספר שבועות אחר כך המחיש את הנוכחות הבימתית שהוא יכול להפגין, עם שיר והופעה התפורים למידותיו.

אם יילכו על הכיוון הזה, זה יהיה מיוחד, אחר ומעניין. 

והביקורות? חלק מהדברים שקובי ספג ביקורות עליהם, היבבות, המניירות והביצועים האחידים שלו לא בהכרח רלוונטיים כאן. אנחנו צפינו בו על פני עונה שלמה שהתמשכה מספר חודשים, אבל האירופאים יצפו וישמעו אותו בפעם הראשונה ב-18 במאי, ואז הקסם של הפגישה הראשונה יכול להתרחש שוב.

מגיע לנו, עכשיו כשהאירוויזיון מגיע לארץ, לא לחשוב בהכרח על מה יצליח יותר, אלא גם על מה אנחנו יכולים להביא למופע הביתי שלנו. לחשוב לא רק על טבלת הניקוד ועל ההצלחה של ישראל בתחרות – את זה השגנו עם הניצחון אשתקד והאירוח ההיסטורי השנה - אלא על הערך המוסף שהייצוג שלו מסוגל לתרום למופע ולסיפור שנספר לאירופה.

זה דבר טוב להראות משהו אחר לעולם כשהעיניים נשואות אלינו. משהו שאומר דבר מה עלינו - חוויה ישראלית אחרת, אולי כמעט אלטרנטיבית, שתסקרן, תפתיע ותהמם את אירופה. אז אולי יש עוד עבודה לעשות, אבל אם מישהו יכול לעשות את זה, זה קובי.

אז בהצלחה קובי, וברוך הבא למשפחת האירוויזיון. אנחנו נתמוך בך ונהיה מאחוריך כל הדרך עד ביתן 2. 

הצטרפו לקהילת כאן אירוויזיון בפייסבוק >>