ריאן אדמס
צילום: אי-פי

תחקיר בניו יורק טיימס: 7 נשים מאשימות את הזמר ריאן אדמס בניצול מיני

לפי התחקיר, המוזיקאי הציע לזמרות צעירות בתחילת דרכן לקדם אותן בתמורה למין. גם בנות זוג לשעבר שלו טוענות כי התעלל בהן. הזמר מכחיש את הטענות
מיכל רשף
14 בפברואר 2019
11:27

תחקיר של הניו יורק טיימס שפורסם אתמול (רביעי), חושף כי הזמר והכותב האמריקני ריאן אדמס ניצל מינית זמרות צעירות שאותן טיפח בשנים 2013 ו-2014. לפי התחקיר, שבע נשים העידו בפני העיתון כי הזמר הציב בפני זמרות צעירות בתחילת דרכן הזדמנויות והצעות מקצועיות מפתות בתמורה למין. בין הנשים שטוענות לפגיעה מינית מצד אדמס נמנית גם הזמרת והשחקנית מנדי מור, שהייתה בת זוגו של המוזיקאי, שסיפרה על התעללות נפשית שחוותה מצידו. הזמר מכחיש את הטענות.

בהמשך לתחקיר בניו יורק טיימס, הדיילי מייל דיווח כי המוזיקאי מואשם גם בשליחת הודעות טקסט מיניות לנערה בת 14, בזמן שהיה נשווי למור. אדמס עצמו הגיב בסדרת ציוצים בה כתב: "אני לא אדם מושלם ואני עושה טעויות. אם פגעתי במישהו לא בכוונה - אני מתצל. עם זאת, התמונה שמתוארת בכתבה לא מדוייקת. חלק מהדברים מוגזמים וחלקם לא קרו מעולם".

אדמס, בן 44, ידוע בעיקר בזכות קריירת הסולו הפורה שלו, וכחבר לשעבר בלהקת הקאנטרי האלטרנטיבית "וויסקיטאון", איתם הקליט שלושה אלבומים. אחר כך עזב והצטרף ללהקת ה"קרדינלס", איתם הוציא חמישה אלבומים. כמו כן, אדמס הפיק אלבומים לאמנים ולהקות שונות, ביניהן ווילי נלסון, ג'סי מאלין, ג'ני לואיס ופול אאוט בוי. אדמס גם שיתף ​​פעולה עם "קאונטינג קרואוס",‏" וויזר", נורה ג'ונס ו"אמריקה".