מיכאל ביטון ויועז הנדל
צילום: מיטל כהן והדס פרוש, פלאש 90

יועז הנדל: "בעיה ששקד מדברת עם הורי טרוריסטים"

חבר מפלגת תל"ם אמר לירון דקל ועמית סגל בכאן רשת ב. ביטון הדגיש כי "חייבים להפסיק עם התפיסה הגלותית שכל מוסד במדינה הוא אויב". שני האישים, שמפלגותיהם תל"ם וחוסן לישראל התאחדו, הצהירו כי הם מסכימים ברוב הנושאים
ירון דקל ועמית סגל
14 בפברואר 2019
12:07

חבר מפלגת "תל"ם" של משה יעלון יועז הנדל, וראש מועצת ירוחם לשעבר מיכאל ביטון ממפלגת חוסן לישראל של בני גנץ, התראיינו הבוקר (חמישי) אצל ירון דקל ועמית סגל בכאן רשת ב על רקע החיבור בין שתי הרשימות. הנדל תקף בחריפות בתוכנית את שרת המשפטים, איילת שקד, ואמר: "כששקד מדברת עם הורים של טרוריסטים יהודים זאת בעיה".

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

האזינו לריאיון המלא עם יועז הנדל ומיכאל ביטון בכאן רשת ב

הנדל אמר כי בעיניו "זאת הבעת אי אמון במערכת עצמה". ביטון ציין שאחד ההישגים של המפלגה זה "לשים את הממלכתיות על השולחן". המתמודד מטעם חוסן לישראל הדגיש כי "חייבים להפסיק עם התפיסה הגלותית שכל מוסד במדינה הוא אויב - לא הגיוני שמי שממונים על המערכות תוקפים אותן באותה נשימה".

הנדל וביטון, שמפלגותיהם התאחדו, הצהירו כי ברוב הנושאים יש הסכמה בשתי המפלגות. "יש 80% שאנחנו מסכימים עליהם, ואפילו 90% תתפלאו", אמר ביטון בריאיון והוסיף כי בהיבט המדיני יש להם הסכמות של מעשים מוגדרים וברורים איך לקדם את הנושא בטווח הקצר. 

בסוף ינואר הודיעו גנץ ויעלון על ההסכם לחבירת מפלגותיהם. יעלון הצהיר כי אינו מתכוון לשבת בממשלה בראשות בנימין נתניהו, זאת על אף שגנץ טרם יצא בצהרה דומה: "אני קראתי לנתניהו להתפטר לפני שנתיים כשהתברר לי הנזק שהוא גורם. מפלגה בראשותי לא תיכנס לקואליציה בראשות נתניהו".