צוות Sign Now

כאן מנגישים | האירוויזיון ישודר לראשונה בחוויית צפייה מונגשת

בפעם הראשונה בישראל ישודר האירוויזיון במתכונת חדשנית ומונגשת לאוכלוסיות העיוורים, חירשים ובעלי מוגבלות קוגניטיבית
כאן אירוויזיון
20 בפברואר 2019
08:11

כאן נרגשים להכריז על אירוויזיון דיגיטלי ומונגש במיוחד: בפעם הראשונה בישראל, תאגיד השידור הציבורי יאפשר חווית צפייה חדשנית, כאשר שידורי חצאי הגמר והגמר של האירוויזיון יונגשו לעיוורים, חירשים וצופים עם מוגבלות קוגניטיבית, שיוכלו לקחת חלק באירוע הנצפה ביותר בעולם. את ההנגשה לחירשים יבצעו אנשי צוות Sign Now בראשות תומר לוי, בוגר תוכנית מנהיגות של קרן אדמונד דה רוטשילד, וההנגשה לעיוורים תתבצע ע"י הספרייה המרכזית לעיוורים ובעלי לקויות קריאה. בקרוב יעלה המכרז על מפעילי ההנגשה הקוגניטיבית.

יסייעו לכל חירש וכבד שמיעה לצפות באירוויזיון באופן שוויוני. צוות Sign Now

"החלטנו שזה יהיה פרויקט הדגל שלנו, אנחנו רוצים להציב רף חדש לגופי תקשורת"

בריאיון לתוכנית סדר יום בכאן ב' סיפרה עינב יעקבי, מנהלת פרוייקט ההנגשה מטעם חטיבת הדיגיטל על המהלך: "החלטנו שזה ה-פרוייקט שלנו. אנחנו רוצים להציב רף חדש גם לגופי תקשורת וגם לעצמנו. זה יהיה שידור דיגיטלי, יהיה לזה לינק ביוטיוב דרכו כל אחד יוכל לראות ולשמוע".

לצורך המהלך יופעלו שלושה ערוצי יוטיוב ייעודיים לכל אחת מהאוכלוסיות, שיאפשרו צפייה משותפת עם החברים ומשפחה להנאה מקסימלית מהחוויה. הקישורים לערוצים יפורסמו לקראת האירוע ויופצו בכל המדיות האפשריות ודרך האירגונים.   

מקרן אדמונד דה רוטשילד, אשר מסייעת להקים את ערוץ היוטיוב הייעודי לכבדי שמיעה נמסר: "מדובר במיזם במסגרת תכנית המנהיגות של הקרן, אשר פועלת לצמצום פערים בחברה הישראלית, וטיפוח מנהיגות צעירה. אנו גאים בעשיית הבוגרים שלנו ונמשיך ללוות אותם גם בעתיד".

עידו גרנות, מנהל תכניות ג׳וינט ישראל, חירש שהיה שותף לתהליכי הייעוץ למהלך הזה אמר לקרן נויבך, "אני מברך על היוזמה וההירתמות לעשות הנגשה כזו, פעם ראשונה בעולם שמנגישים את האירוע הזה לכל כך הרבה אנשים עם מוגבלויות".

צפו בראיון המלא מתוך התכנית "סדר יום" עם קרן נויבך - 

 

עמוס באר, מנכ"ל הספרייה המרכזית לעיוורים ובעלי לקויות ראייה: "כל מה שקורה על הבמה יתואר: התלבושות, המנחים, מה רואים בקטעי הקישור, כל מה שאפשר לתאר וירחיב לי מה רואים שם. זו תהיה תוספת נהדרת. בשונה מאוכלוסיית החירשים, אין אצלנו חוק שחובה להנגיש". באר, שהארגון שלו ינגיש את האירוויזיון בדיגיטל של כאן מספר בהתרגשות, "מה שקורה פה שזה חידוש שאנחנו עושים יחד איתכם, כל אחד יכול לצרוך את השידור בבית ולא חייב לבוא למופע של האירוויזיון, מישהו משדר לערוץ יעודי ואפשר להנות יחד עם המשפחה. עשינו איתכם סידרה דיגיטלית מונגשת וזו הצלחה".

 איך שרים את TOY בשפת הסימנים? צפו בגרסה המונגשת של אלה אוחוטין - 

פרויקט ההנגשה של האירוויזיון הוא חלק ממהלך רחב היקף של חטיבת הדיגיטל בשם "כאן מנגישים": בערוץ היוטיוב של חטיבת הדיגיטל ניתן כיום למצוא את כל תכני הערוץ עם כתוביות, ולאחרונה הושקה גרסה מונגשת של סדרת הדיגיטל מלאכי השביל עם תיאור קולי, בשיתוף פעולה מיוחד עם הספרייה המרכזית לעיוורים ובעל לקויות ראייה. על פי יעקבי, בקרוב צפויים לעלות גרסאות מונגשות נוספות של תכני הטלוויזיה המשודרים בכאן 11, בהם גם סדרת הדרמה "פמת"א".

אפשר יהיה להיעזר באמצעי ההנגשה של אירוויזיון 2019  בערוצי הדיגיטל של כאן, תאגיד השידור הישראלי, באירועי חצי הגמר שיתקיימו ב-14 וב-16 במאי, ובמסגרת הגמר הגדול שיתקיים ב-18 במאי.

עוד אירוויזיון 2019 כאן >>

הצטרפו לקהילת כאן אירוויזיון בפייסבוק >>