נתניהו ומנדלבליט
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

נדחתה בקשת רה"מ למימון הוצאות משפטו. עורכי דינו: "החלטה שערורייתית"

בהתאם לכך, נתניהו צפוי להידרש להשיב כ-300 אלף דולר שכבר קיבל מאחד ממקורביו. מהליכוד נמסר בתגובה כי רה"מ יעתור לבג"ץ: "במטרה להקים ממשלת שמאל של לפיד-גנץ לא בוחלים בשום אמצעי, כולל לשלול מראש הממשלה נתניהו את זכותו לממן את הגנתו המשפטית"
תמר אלמוג
24 בפברואר 2019
11:05

תיקי ראש הממשלה: הוועדה למתן היתרים שליד משרד המבקר דחתה את בקשתו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, למימון הוצאותיו המשפטיות. בהתאם לכך, נתניהו צפוי להידרש להשיב כ-300 אלף דולר שכבר קיבל מבן דודו, אחד משני המקורבים לו שתרמו לו כספים למימון הוצאותיו המשפטיות. זאת בהתאם להחלטת היועץ המשפטי לממשלה בעניין. מהליכוד נמסר כי ראש הממשלה יעצור לבג"ץ נגד ההחלטה.

בראשית החודש קבע היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, כי קבלת הכסף של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, מבן דודו, נתן מיליקובסקי, לצורך הוצאותיו המשפטיות – לא היוותה עבירה פלילית. מנדלבליט אמנם הכריע שאין הצדקה לקיים חקירה בעניין, אך הדגיש שקבלת הסכום, כ-300 אלף דולר, מצריכה אישור מוועדת ההיתרים. אם לא יתקבל אישור כזה, יהיה על נתניהו להחזיר את הכסף למקורביו.

מהליכוד נמסר בתגובה כי מדובר בהחלטה שערורייתית וחד צדדית שמכוונת אך ורק נגד ראש הממשלה נתניהו. "במטרה להקים ממשלת שמאל של לפיד-גנץ לא בוחלים בשום אמצעי, כולל לשלול מראש הממשלה נתניהו את זכותו לממן את הגנתו המשפטית, זכות בסיסית שניתנת לכל חבר כנסת אך כעת נשללת מחבר כנסת אחד שקוראים לו בנימין נתניהו. ראש הממשלה נתניהו יפנה לבג״ץ נגד ההחלטה השערורייתית הזאת".