שוטרים בארגנטינה
צילום: אי-פי

השר הארגנטינאי סרחיו ברגמן על תקיפת הרב: "צריך להמתין לתוצאות החקירה"

בריאיון לכאן רשת ב, אמר השר היהודי כי יש להמתין בטרם מגדירים את המניע לתקיפת הרב הראשי של ארגנטינה כאנטישמי: "המשטרה תעשה כל מאמץ לדעת בדיוק מה קרה". נשיא ארגנטינה צייץ: "מגנים את התקיפה"
השעה הבינלאומית
26 בפברואר 2019
15:59
עודכן ב 16:40

לאחר תקיפתו הלילה של הרב הראשי של ארגנטינה, הרב גבריאל דוידוביץ', כעת נשמעים בארגנטינה קולות הקוראים להמתין בטרם המניע לאירוע מוגדר כאנטישמי. "צריך לתת למשטרה זמן כדי לחקור מה קרה", אמר השר לאיכות הסביבה היהודי בממשלת ארגנטינה, הרב סרחיו ברגמן, בריאיון לתוכנית "השעה הבינלאומית בכאן רשת ב. "לפי מידע ראשוני, העבריינים חדרו דרך החלון, ידעו במי מדובר. אבל צריך לברר אם מדובר ברקע פלילי או אנטישמי".

האזינו לריאיון עם השר סרחיו ברגמן בכאן רשת ב

לצד זאת, אמר ברגמן: "אנחנו צריכים לשים את זה בהקשר של תופעה חדשה, בינלאומית. שמענו גם את הכרזתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, שצריך לעמוד מול האנטישמיות. גם אנטי-ציונות היא סוג של אנטישמיות. 

"ארגנטינה זו מדינה של ניגודיות. זו המדינה שקיבלה את הסבא וסבתא שלי ביחד עם ניצולים מהשואה אחרי רציחות הנאצים. אבל חואן פרון הזמין גם את הנאצים עצמם, אייכמן חי כאן... היום אני שר בממשלה ואנשים יודעים שאני רב יהודי. לא רק שיש הכרזה ברורה של הממשלה נגד עכל תופעה של אנטישמיות, יש תמיכה של המשטרה, שתעשה את כל המאמץ לדעת בדיוק מה קרה. צריך להמתין".

נשיא ארגנטינה מאוריסיו מאקרי התייחס לתקיפת הרב בציוץ בטוויטר: "אנחנו מגנים את התקיפה על הרב הגדול גבריאל דוידוביץ' בביתו. אנחנו מלווים את תהליך החלמתו ותומכים בחקירה בתקווה שהאשמים ימצאו".

נשיא המדינה ראובן ריבלין שוחח בטלפון עם הרב דוידוביץ'. בשיחה אמר ריבלין לרב הראשי של ארגנטינה: "מדינת ישראל תעשה כל שיידרש כדי להגן על כל יהודי בכל מקום בו בחר לחיות וננקוט בכל האמצעים כדי להרחיק מעלינו כל סכנה. לא נאפשר למבקשי רעתנו לרדוף אותנו".