מונית, אילוסטרציה
צילום: משה שי, םלאש 90

סירבו לשלוח מונית לכפר קאסם – ויפצו לקוחה ב-10,00 שקלים

חברת כלמוביל ציינה לפני כשנה וחצי שהיא מספקת ללקוחותיה שירות מוניות עד הבית. כשסוהד בדיר ביקשה להשתמש בשירות, הודיעה החברה שהיא לא נכנסת לכפר קאסם. ההחלטה על הפיצוי התקבלה בהסכם פשרה
הדס גרינברג
05 במרץ 2019
19:28

חברת כלמוביל תפצה לקוחה ב-10,000 שקלים לאחר שסירבה לספק ללקוחה מונית לכפר קאסם. הלקוחה, סוהד בדיר, תבעה את החברה בעקבות המקרה, וההחלטה הגיעה בעקבות הסכם פשרה.


החברה ציינה באוקטובר 2017 בפני החברה שהיא מספקת ללקוחות שירות מונית עד הבית, עד לתום הטיפול ברכבת. כשציינה בדיר כי צריכה את המונית לביתה בכפר קאסם הבהירו לה בחברה כי הם לא נכנסים לשם. כששאלה לפשר הסירוב ציינו בפניה שהסיבה היא שחברת המוניות איתה עובדים, גט טקסי, לא מוכנה להיכנס לכפר קאסם.

לאחר שחשה השפלה, נאלצה בדיר לעזוב את המקום בבושת פנים והחליטה לתבוע את החברה. בהסכם הפשרה שהתקבל לפני כמה ימים חויבה כלמוביל לשלם פיצוי על היחס המפלה. בנוסף התחייבה החברה בכתב הפשרה כי היא מנחה ותנחה את כלל עובדיה להעניק שירות שוויוני.

חברת כלמוביל מסרה בתגובה: "מרכז השירות לא נקט  בכל אפליה מכל מין וסוג שהוא. עם זאת ולאור מדיניות  השירות והטיפול בלקוחות, בחרה החברה להגיע עם הלקוחה להסדר, שבו הבהירה מפורשות  כי לא היתה שום אפליה וכי היא תמשיך לספק לכלל לקוחותיה שירות שוויוני ומכבד".

תגיות:
גזענות