תיאטרון אל-מידאן
צילום: Hanay, מתוך ויקיפדיה

תיאטרון אל-מידאן שנסגר בשל אי סדרים – ייפתח שוב תחת הנהלה חדשה

התיאטרון עמד במרכז סערה ציבורית כשהעלה הצגה על המחבל וליד דקה שפיקד על החוליה שרצחה את החייל משה תמם. בהקלטה שהגיעה לידי כאן חדשות נשמע מחזיק תיק התרבות בעיריית חיפה אמר: "אין לי בעיה שימשיכו לבעוט ולעשות את ההצגות שלהם אבל חייב להיות ניהול תקין"
חן ביאר
06 במרץ 2019
12:05
עודכן ב 13:22

תיאטרון אל-מידאן בחיפה, שנסגר בשל אי סדרים בניהולו, צפוי להיפתח תחת עמותה מנהלת חדשה. התיאטרון עמד במוקד סערה ציבורית לפני כמה שנים לאחר שהעלה את ההצגה "הזמן המקביל", שבמרכזה דמותו של המחבל וליד דקה, שפיקד על רצח החייל משה תמם.

האזינו להקלטות של סגן ראש העיר חיפה בכאן רשת ב

בהקלטה שהגיעה לידי כאן חדשות נשמע סגן ראש העיר חיפה, הרב דב חיון, המחזיק גם תיק התרבות בעירייה, כשהוא אומר שהתיאטרון יכול להמשיך להציג אך חייב להתנהל באופן תקין. "זה נכון שהחקירה נפתחה בעקבות ההצגה אבל יכול להיות שללא ההצגה זה היה קורה מאוחר יותר והיה מתפוצץ היום. אין לי בעיה שימשיכו לבעוט ולעשות את ההצגות שלהם אבל חייב להיות ניהול תקין ישר כמו סרגל", אמר חיון.

לפני כשנה הודיע משרד התרבות על ביטול התמיכה בתיאטרון אל-מידאן לשנת 2016 בגלל התנהלות בלתי תקינה שלו. ועדת התמיכות במשרד החליטה גם לדחות את בקשת התמיכה של התיאטרון לשנת 2017. בפועל משרד התרבות לא העביר כספים לתיאטרון כבר מיולי 2015 כאשר העלה את ההצגה "הזמן המקביל", ובעקבות כך החלה הבדיקה על הנעשה בתיאטרון. בגלל הפסקת התקצוב עתר התיאטרון לבג"ץ, ובמסגרת העתירה הוגשה ההחלטה.