Full Trunk

בחירות העורכים - כאן 88 | 6.3.2019

עדכון אחרון - 6.3.2019
מערכת כאן
06 במרץ 2019
17:34

כאן 88 עם מוזיקה חדשה בשבילכם. אלה שירים ישראלים ובינלאומיים שתוכלו לשמוע אצלנו. כמובן שלצדם אנו משמיעים שירים חדשים ומעולים נוספים בשידורי התחנה. בכל שבוע נפרסם כאן באתר שירים חדשים שכדאי להכיר, אשר בחרו העורכים המוזיקליים שלנו. לכל בחירות העורכים אפשר להאזין בפלייליסט מתעדכן בספוטיפיי.

Full Trunk - וואלק

אחרי שני אלבומים באנגלית ארבעת המופרעים חזרו לשפה עברית דווקא ברגע הכי חשוף שלהם, או יותר נכון ברגע הכי חשוף של הסולן וכותב השירים גל ניסמן. בשנה שעברה כשיצא השיר As A Stone (הדואט עם סיוון טלמור) המדינה כולה נחשפה והתאהבה ב-Full Trunk. השיר שעסק בפוסט טראומה של ניסמן כבש את כל המצעדים אבל לא היה ישיר וכולנו לא שמנו לב במה הוא עוסק. גל גם לא נידב מידע עד שהשתתף בפרק של הפודקאסט שלנו "שיר אחד" שבו חשף את הסיפור מאחורי השיר והשירות הצבאי שלו. הפעם זה כבר בפרצוף שלנו ולא מתחבא מאחורי השפה האנגלית, אין לאן לברוח וצריך להתמודד עם המציאות.

The Paz Band - Narcotic Heart

אפשר להגיד שהאלבום החדש של דה פז בנד Supply & Demand הוא בסימן איפוק. הכל מעט רגוע יותר ביחס לחומרים הקודמים. גל פחות לוחצת ושומרת על הקול הענק שלה לרגעים קטנים ומפתיעים והלהקה מתאפקת לא להתפרץ ולפנות בכל הפניות המתבקשות והבנאליות. אולי זו התבגרות ואולי זו ההשפעה של צמד המפיקים ניר הורביץ עומרי סקופ בכל אופן זה מבורך. אחת הדוגמאות הבולטות לאיפוק היא הבלדה המקסימה הזו על פחדים, חרדות והאקראיות של החיים.

Bibio - Curls

Bibio הוא שם הבמה של סטיבן וילקינסון מוזיקאי בריטי שלא בורח מהמסורת שלו, לפחות לא בשיר הזה שמריח קצת אירי אבל עדכני ולא ארכאי. משהו בסגנון של ויליאם וולאס פוגש את Bon Iver בשנת 2019. לטענתו המילים של השירים הם אסופה של זכרונות, אבחנות ופנטזיות שאין בניהן קשר אבל הן שזורות יחד מתוך הערצה לדברים הקטנים והיפים של החיים:

These moments can be joyous and profound at times, a reminder of what life can be about, both meaningful and beyond meaning, which is a reminder for me that wordless songs often seem to say more than ones with lyrics

Tedeschi Trucks Band - I'm Gonna Be There

בתחילת האלף הנוכחי שניים מהגיטריסטים הגדולים של זמננו נפגשו בסיבוב הופעות, התאהבו, התחתנו ואיחדו להקות. סוזן טדאסקי ודרק טראקס (שהיה שם דבר כבר בילדותו ולבסוף הצטרף לאחים אולמן), הפכו ל-Tedeschi Trucks Band אחת מלהקות הבלוז רוק הטובות בסביבה, חיית במה מרשימה ונושאת הגחלת הרוק הדרומי. השנתיים האחרונות בחייהם היו לא קלות, תחילה הם איבדו את דודו של דרק, בוטצ' טראקס , המתופף האגדי של האחים אולמן ולאחר מכן גם את גרג אולמן סולן הלהקה. השנה הם איבדו גם את חבר הלהקה קופי ברברידג' אחרי שמחלת לב הכניעה אותו. כל הכאב והתחושות האלו התכנסו לכדי Signs, אלבומם הרביעי והחדש. אחד השירים הבולטים באלבום הוא I'm Gonna Be There ואם רוצים להבין על מה הוא כל מה שצריך לעשות זה לקרוא שוב את השורות הקודמות.

ממשיכים איתנו מהשבוע שעבר (לקריאה נוספת):

Benjamin's Brother Feat. Yael Eisenberg – Glory
Gobolino – Tell me to leave
אפרת בן צור – עיר מרוחקת
פוטו מריאנה – ערים
צליל אברהם - חשבונות נפש
John Mayer - I Guess I Just Feel Like
The Decemberists – Traveling On
The Killers – Land of the Free
Weyes Blood – Andromeda
Yola – Faraway Look

רשימת השירים שעלו לדיון העורכים

לשאלות ולשליחת חומרים: 88music@kan.org.il
(חומרים חדשים יש לשלוח בפורמט Mp3-320 בלבד)

לארכיון מדור בחירות העורכים