בנימין נתניהו, לינדזי גרהאם ודיוויד פרידמן ברמת הג
צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

הסנטור לינדזי גרהאם בסיור עם נתניהו: "אתניע מהלך להכרה ברמת הגולן"

גרהאם סייר עם נתניהו והשגריר האמריקני דיוויד פרידמן ברמת הגולן. בתגובה להצהרת הסנטור אמר רה"מ: "אלו אמירות חזקות מאוד שמבטאות את המדיניות האמריקנית"
גילי כהן

ראש הממשלה בנימין נתניהו, הסנטור לינדזי גרהאם ושגריר ארה״ב בישראל דיוויד פרידמן סיירו ברמת הגולן. במהלך הסיור אמר גרהאם: "אשוב לסנאט בארצות הברית ואעבוד עם הסנטור קרוז להתניע מהלך להכרה בגולן כחלק ממדינת ישראל עכשיו ולתמיד".

גרהאם הוסיף: "ישראל שלטה בטריטוריה הזאת במלחמה על קיומה. האזור הזה נלקח בכוח צבאי משום שהוא שימש כמקום שיגור להתקיף את מדינת ישראל. יש באזור הזה היסטוריה יהודית עשירה. אני עומד על אחד המקומות החשובים ביותר במדינת ישראל מבחינה אסטרטגית".

נתניהו אמר בתגובה להצהרתו של הסנטור הרפובליקני כי ״מה ששמעתם כאן מגרהאם אלו אמירות חזקות מאוד שמבטאות את המדיניות האמריקנית, המדיניות של הנשיא טראמפ, לתמיכה בישראל. הן לוקחות את זה לצעד מאוד קונקרטי - לשמור על הגולן כחלק מישראל, אחרת הגבול שלנו יהיה עם איראן על שפת הכנרת - ואנחנו לא מוכנים לקבל את זה.

"רמת הגולן היא חלק מישראל והיא חייבת להישאר חלק מישראל לעד. אני חושב שחשוב שהקהילה הבינלאומית תכיר בעובדה הזאת ותקבל אותה, ובמיוחד ידידתנו הגדולה, ארצות הברית".