קובי מרימי

טור דעה | "Home הוא כל מה שרציתי לבקש מהשיר שייצג אותנו באירופה"

דניאל דונקלמן, פרשן כאן אירוויזיון, האזין לשיר של קובי מרימי ומסביר למה HOME מושלם עבורנו, ולמה אנחנו צריכים להפסיק לחשב סיכויי ניצחון
דניאל דונקלמן
12 במרץ 2019
09:00

אז יש לנו שיר.

HOME  - בית, אולי אחד המושגים הכי הישראלים שיש, וזה כל כך סמלי שהשיר הזה מייצג אותנו בתחרות האירוויזיון שמתקיימת ממש כאן בבית. במשך עשרים שנה חלמנו להחזיר את האירוויזיון לכאן. ידענו כמה אנחנו שווים, וכמה רבים רק מחכים שהמסיבה הכי גדולה באירופה תחזור לפה – והנה זה קורה.

כולנו מצפים להצלחה בטבלה, ואולי אפילו לדאבל קסום, כך שהרבה לחץ נערם על קובי. אבל המדד שלי הוא לא הדירוג הסופי או כמה דוז פואה נקבל. אלא הרבה מעבר לזה.

צפו בקליפ ל-HOME - 

השיר הנבחר מאפשר לקובי לספר את הסיפור שלו. סיפור על מסע והגשמה עצמית והבנת הערך של עצמך בעולם. סיפור על הגשמת חלומות, גם כשכל העולם אומר לך שאתה לא יכול, ואז על שיבה הביתה למנוחה ולנחלה. במובן הזה, קובי הוא התמצית וההתגלמות של הסלוגן השנה, Dare To Dream, ומשתלב נהדר בסיפור שאנחנו רוצים לספר על עצמנו לעולם באירוח הזה.

השיר שנתפר לקובי מדויק עבורו - כזה שנוגע במחוזות הסול והגוספל שמזכירה להיטים של זמרים כמו סאם סמית'. בלדה שמתפתחת, גדלה מרגע לרגע ומעוררת צמרמורת אם נותנים לסיפור לגעת בנו. המילים והלחן יוצרים סיפור מדויק - שלוש דקות שלא מרגישות מלאכותיות או מאולצות.

HOME מציג בפנינו את קובי חשוף, פגיע ורגיש כפי שלא ראינו אותו לאורך כל העונה של "הכוכב הבא". אוהד שרגאי הוא היוצר הכי מתאים שיש בתעשייה לעסוק בקווי המתאר והיכולות הווקאליות של קובי, והחיבור שלו עם ענבר ויצמן יצר שיר מצוין עבור הנציג שלנו לתחרות.

אני לא מתעסק בתוצאה שישיג השיר מכמה סיבות - ראשית, כי בסופו של דבר זה לא תלוי רק בשיר עצמו, אלא בהרבה מרכיבים מסביב - בהעמדה, בבימוי ובסופו של דבר בביצוע החי ברגע האמת. להצליח באירוויזיון זה דבר שמאוד קשה לצפות או לשאוף אליו, לנצח באירוויזיון ברף הגבוה שקיים היום זו כמעט משימה בלתי אפשרית, על אחת כמה וכמה לזכות בדאבל. אתה לא יודע מה באמת עובד לך עד הרגע שבו הנקודות מתחילות לזרום. אתה רק יכול לעשות את הכי טוב שאתה יכול, ולקוות שאירופה תבין כמה אתה טוב.

אני לא מתעסק בתוצאות כי אנחנו יכולים להירגע ולהניח למירוץ למקום הראשון. את שלנו כבר עשינו - ניצחנו את התחרות בשנה שעברה ואנחנו מארחים השנה אירוויזיון שהולך להיות מדהים. יש לנו את הפריבילגיה השנה בתור מדינה מארחת לחשוב כיצד השיר תורם למופע ולסיפור שאנו רוצים לספר. זו הזדמנות שמקבלים בערך פעם בעשרים שנה, בפני 200 מיליון צופים ברחבי העולם. בואו נתמקד בזה, ופחות בחישובים ובסיכויי הניצחון.  

קובי - אנחנו מאחוריך לאורך כל הדרך. נתראה באקספו במאי הקרוב.

כבר שיחקתם בדוז או בוז? המשחק שמשגע את אירופה >> 
עוד אירוויזיון כאן >> 
הצטרפו לקהילת כאן אירוויזיון בפייסבוק >> 

איך קובי מרימי מגיב לביקורת ביום שאחרי?