זירת הפיגוע בצומת אריאל
צילום: פלאש 90

"יש ירי בצומת, חיילים רצים": הדיווח הראשוני למד"א

מתחקיר ראשוני של הפיגוע, שבו נרצח אדם ונפצעו שניים, עלה כי לוחם, שעמד ליד המחבל, לא פתח לעברו באש. כחלק מהמרדף אחר המחבל, החרימו כוחות צה"ל מצלמות אבטחה בכפר בורוקין
רועי שרון
17 במרץ 2019
15:22

תחקיר ראשוני של הפיגוע הכפול והמשולב סמוך לאריאל, שאירע הבוקר (ראשון) העלה כי הלוחם הנוסף שעמד לצד המחבל בזמן הירי, לא פתח לעברו באש. חובש מגן דוד אדום חננאל הס, שנקלע לאזור הפיגוע והזעיק את הכוחות, נשמע בדיווח: "יש בצומת אריאל פיגוע – יש ירי בצומת. אני שומע ירי, אני רואה חיילים שרצים. יש פצוע אנוש, המחבל ברח".


במהלך המצוד אחר המחבל, כוחות צה"ל החרימו מצלמות אבטחה בכפר בורוקין, שאליו ברח המפגע. ראש הכפר דיווח כי תושבי המקום לא יוצאים מבתיהם. מקורות פלסטיניים דיווחו כי כוחות צה"ל העלו מטוסים ללא טייס לאוויר באזור הכפר ובכפרים הסמוכים. 


בפיגוע נפצע אנוש הרב אחיעד אטינגר מהיישוב עלי, בן 47 ואב ל־12. ציפי ובתה שולמית, שהיו עדות לפיגוע, סיפרו כי היריות של המחבל נמשכו כמה שניות וכי בגלל המהומה שנוצרה, היו כמה תאונות בכביש הסמוך.

בפיגוע כפול ומשולב שאירע הבוקר באזור אריאל, אדם אחד נהרג ושניים נפצעו אנוש וקשה, בהם הרב אחיעד אטינגר. מחבל יצא מאחת החנויות באזור צומת אריאל, דקר חייל כבן 20 וחטף את נשקו. לאחר מכן, המחבל ירה לעבר שלושה רכבים, פצע אזרח וגנב רכב. משם המחבל נסע לצומת גיתי אבישר ושם ירה בישראלי נוסף ונסע עם הרכב לכפר בורוקין.

תגיות:
פיגוע