המחבל יאסין אבו אל-קרעה שביצע פיגוע דקירה בתחנה המ
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

22 שנות מאסר למחבל שניסה לרצוח מאבטח בתחנה המרכזית בי-ם

בית המשפט המחוזי בירושלים גזר את דינו של יאסין אבו אל-קרעה, תושב שכם בן 24, שדקר את אשר אלמליח ופצע אותו קשה בדצמבר 2017. המחבל גם יפצה את אלמליח ב-200 אלף שקל
ורד פלמן
18 במרץ 2019
14:03

בית המשפט המחוזי בירושלים גזר היום (שני) 22 שנות מאסר על המחבל יאסין אבו אל-קרעה, שניסה לרצוח את המאבטח אשר אלמליח בפיגוע בתחנה המרכזית בירושלים בדצמבר 2017. אבו אל-קרעה דקר את אלמליח ופצע אותו באורח קשה. מלבד המאסר, בית המשפט הטיל עליו לשלם לאלמליח פיצוי של 200 אלף שקלים.

אבו אל-קרעה, תושב שכם בן 24, הגיע לתחנה המרכזית ביום הפיגוע וניסה להיכנס אליה. לאחר שלא עבר את בדיקת המגנומטר הוא שלף סכין, דקר את אלמליח ופצע אותו קשה. הוא הודה שעשה זאת על רקע העברת שגרירות ארצות הברית לירושלים, והורשע בעבירה של מעשה טרור, ניסיון רצח וכניסה לישראל בניגוד לחוק.


עו״ד שגיב עוזרי מפרקליטות מחוז ירושלים מסר: ״גזר הדין שניתן היום מבטא את ההכרה בכך שיש להטיל ענישה מחמירה על כל מי שבוחר ליטול חלק במעשי טרור ופגיעה בחפים מפשע על רקע לאומני. אנו מחזקים את ידי המאבטח שחייו ניצלו אך בנס, לאחר שהנאשם נעץ את הסכין בחוזקה בחזהו, שעה שמנע את כניסתו של הנאשם לתחנה המרכזית ובכך סיכל את מטרתו הקטלנית של הנאשם להרוג כמה שיותר יהודים".

המדינה ביקשה מבית המשפט לגזור על אבו אל-קרעה 24 שנות מאסר. בדיון שנערך בסוף חודש ינואר האחרון, התייצב אלמליח בפני המחבל והטיח בו: "לא הצלחת, אני חי וקיים". הוא דרש מבית המשפט לגזור עליו מאסר עולם. 

 על פי כתב האישום שהוגש נגדו, החליט אבו אל-קרעה לרצוח כמה שיותר יהודים בעקבות הצהרתו של נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, על הכרה בירושלים כבירת ישראל. עוד צוין כי הוא התכוון להיהרג בפיגוע כדי "להפוך לשהיד ולהגן על ירושלים ועל מסגד אל-אקצה".

עוד עולה מהאישום כי ב-9 בדצמבר 2017, פרסם אבו אל-קרעה פוסט בערבית בחשבון הפייסבוק שלו וכתב: "למען אלוהים קמנו, שואפים להניף את הדגל, להחזיר לדת את תפארתה, להחזיר לאל-אקצה את תפארתו, שדמנו יישפך. דמנו זול למען המולדת וירושלים ואל-אקצה".

 

תגיות:
פיגוע