החייל שנפצע בפיגוע בשומרון יצא מסכנת חיים

שיפור ניכר חל במצבו של החייל, והוא נמצא בהכרה מלאה. מצבו מוגדר עדיין בינוני-קשה • שב"כ מתחקר בני משפחה של המחבל שביצע את הפיגוע בצומת אריאל ובגיתי אבישר, הערכה: מסתתר באחד הכפרים שבאזור מגוריו
ורד פלמן וכרמלה מנשה
19 במרץ 2019
07:45

שיפור ניכר חל הבוקר (שלישי) במצבו של חייל צה"ל שנפצע בפיגוע המשולב בשומרון ביום ראשון. בית החולים בילינסון, שבו מאושפז החייל, עדכן כי הוא נמצא בהכרה מלאה, נושם בכוחות עצמו ומצליח לדבר עם צוות הרופאים. מצבו עדיין מוגדר בינוני-קשה, אך נמסר שהוא יצא מסכנת חיים מיידית.

צה"ל ושב"כ ממשיכים גם הבוקר במאמץ מודיעיני ומבצעי ללכידת המחבל עומר אבו-לילא בן ה-19 שביצע את הפיגוע המשולב בצומת אריאל ובצומת גיתי אבישר, בו נרצחו הרב אחיעד אטינגר מעלי וחייל צה"ל סמ"ר גל קיידאן. לפי הודעת דובר צה"ל, בלילה סרקו הכוחות במרחב הכפר א-זאוויה.


הפעולות של שב"כ לתפיסת המחבל כוללות גם תחקורים ותשאולים של בני משפחתו ושל חשודים נוספים בסיוע לו. לפי הערכה, אבו-לילא מסתתר באחד הכפרים באזור ומקבל סיוע.

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, סייר אתמול בזירת הפיגוע באריאל ואמר כי "המרצחים לא יעקרו אותנו מכאן". הוא שלח תנחומים למשפחות השכולות ואמר כי זהות המפגע ידועה. "צה״ל, שב״כ וכוחות הביטחון במרדף צמוד אחריו. אנחנו יודעים היכן הוא גר ואיתרנו את משפחתו. נתתי הנחיהלהתחיל בהריסת ביתו והכנות כבר החלו".

אתמול הובא למנוחות הרב אחיעד אטינגר, שנרצח בפיגוע. כ-2,500 בני אדם הגיע להשתתף בהלווייתו. רב היישוב, אברהם שילר, ספד לאטינגר שהותיר אחריו אישה ו־12 ילדים ואמר: "אתה לוחם וגיבור במלחמה נגד ישמעאל. כולם ילמדו ממך לחתור למגע נגד מחבלים ארורים".

"חתרת למגע. שמת נפשך בכף, ולא חשבת לרגע על משפחתך. חשבת על עם ישראל", אמר רב היישוב. "בגבורתך, אתה שליח של כל האומה הישראלית. זעקה גדולה ומרה. איך תמר תגדל 12 ילדים לבד? איך ילדים יגדלו בלי אבא? כולנו מרדכי היהודי, אדם שעומד בניסיונות, נופל וקם".

גם סמ"ר גל קיידאן, בן 19 מבאר שבע, שנהרג בפיגוע, הובא אתמול למנוחות בבית העלמין הצבאי שבעיר. קיידאן שירת בגדוד 334 של חטיבת האש בחיל התותחנים. הוא היה בן שלישי להורים שעלו בשנות ה-70' מברית המועצות. למד בתיכון בבאר שבע. בני משפחתו סיפרו עליו שהיה "תלמיד ומוזיקאי מחונן ואבידה גדולה למשפחה ולחברים. הוא הניח אחריו שני אחים והורים.