אתר הבנייה בחריש
צילום: איחוד הצלה

שבוע קטלני: פועל שלישי נפל אל מותו בחריש

ההרוג, בן 34 ממולדובה, נפל מקריסת פיגום בגובה של שש קומות. המשטרה סגרה את האתר שבו התרחשה התאונה, אחרי שאתמול נהרגו שני פועלים באתר בנייה אחר בעיר. השר כץ: "נחריף את צעדינו איפה שהכי כואב לקבלנים - בכיס"
אורלי אלקלעי
19 במרץ 2019
12:04
עודכן ב 14:17

תאונת עבודה קטלנית נוספת השבוע בחריש: פועל בן 34 ממולדובה נהרג היום (שלישי) מקריסת פיגום בגובה של שש קומות באתר בנייה בעיר. ההרוג הוא הפועל השלישי שנופל אל מותו בחריש ביומיים האחרונים. בעקבות האירוע, המשטרה סגרה את אתר הבנייה שבו התרחשה התאונה.

בנוסף, בעקבות מותו של הפועל, שר העבודה והרווחה חיים כץ הודיע כי הנחה את מנהל הבטיחות לסגור את כל אתרי הבנייה המסוכנים בחריש ללא הגבלת זמן. משרדו של כץ שלח תגבורת של מפקחי בטיחות לחריש, בהם של הקבלן יצחק שטרן שבו נהרג הבוקר הפועל.

״ההאשמה הבלעדית להמשך הקטל באתרי הבנייה היא של הקבלנים", אמר השר. "לאחר כל המאמצים שהשקענו ליצירת ההרתעה החסרה במשך שנים בענף הבנייה, ציפיתי ששנת 2019 תראה שינוי מגמה מובהק. נמשיך ונחריף את צעדינו איפה שהכי כואב לקבלנים - בכיס, עד שהם יפנימו את חשיבות ההקפדה על תקנות הבטיחות ויקחו אחריות על שלום העובדים. אני שולח תנחומים למשפחות ההרוגים"

אתמול אחר הצהריים נפלו שני פועלים כבני 25 מגובה של כשבע קומות באתר בנייה ברחוב הכלנית בחריש. אחד מהם נהרג במקום. חברו נפצע אנושות ופונה לבית החולים הלל־יפה בחדרה ומותו נקבע היום. האתר נסגר והמשטרה פתחה בחקירה.

ביום ראשון נהרג גבר בן 38 במפעל באזור התעשייה בנתיבות מפגיעת בובקט - רכב מיני מעמיס. מותו נקבע במקום. זמן קצר לאחר מכן, נפל פועל בן 32 כמטר וחצי מפיגומים בקומה הרביעית ברחוב יוסף דון נשיא בהרצליה ונפצע בינוני. הוא פונה לבית החולים איכילוב. דקות לאחר מכן, נפל פועל בן 30 מגובה של כארבעה מטרים באתר בנייה ביישוב רמות השבים. צוותי מד"א פינו אותו לבית החולים בילינסון במצב קשה עם חבלות ראש.

מתחילת השנה נהרגו 18 בני אדם בתאונות עבודה, בהם עשרה באתרי בנייה.