כוחות הביטחון חיסלו את המחבל שביצע את הפיגוע באריאל

כוח ימ"מ ניהל חילופי אש עם עומר אבו לילא בכפר סמוך לרמאללה בתום מצוד שנמשך מתחילת השבוע. נתניהו בירך: "ידה הארוכה של ישראל מגיעה לכל מי שפוגע באזרחינו וחיילינו"
רועי שרון ונורית יוחנן
19 במרץ 2019
21:36
עודכן ב 23:07

כוח ימ"מ חיסל הערב (שלישי) את המחבל עומר אבו לילא שביצע את הפיגוע המשולב סמוך לאריאל בתחילת השבוע סמוך לאריאל. הכוח ניהל חילופי אש עם אבו לילא בכפר הסמוך לרמאללה. חיסולו של המחבל מגיע בתום מצוד של יומיים שניהלו אחריו כוחות הביטחון. בפיגוע הירי אותו ביצע נרצחו הרב אחיעד אטינגר, אב ל-12 וסמ"ר גיא קיידאן. לוחם נוסף נפצע קשה.


על פי דיווחים פלסטיניים כוחות צבא כיתרו מבנה בכפר עבווין מצפון לרמאללה וכרזו לצעיר להסגיר עצמו. כמה טילים טקטיים שוגרו אל המבנה המכותר. כוחות גדולים נכנסו לכפר בליווי דחפור. בסרטונים מהמקום נראתה אש בוערת מאזור המבנה. במקום היו עימותים בין הכוחות לפלסטינים ודווח כי שני צעירים פלסטינים נפצעו ועוד שניים לפחות נעצרו.
ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בירך הערב את כוחות הביטחון על חיסול המחבל:  ״אני מברך את השב"כ, הימ"מ וצה״ל על פעולה מהירה שהביאה לחיסול המחבל הנתעב שרצח את סמ״ר גל קיידאן ז"ל ואת הרב אחיעד אטינגר ז"ל. ידה הארוכה של ישראל מגיעה לכל מי שפוגע באזרחינו וחיילינו".

השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, מסר: "אין נחמה על האסון ועל התוצאות הטראגיות של הפיגוע בו נרצחו גל קיידאן והרב אחיעד אטינגר ז״ל אך שוב העברנו את המסר החשוב, שלוחמי הימ״מ של משטרת ישראל יחד עם השב״כ וצה״ל יעשו הכל כדי 'לסגור חשבון' עם המרצחים הפלסטינים הארורים. נמשיך לרדוף את המחבלים המתועבים בכל חור בו יסתתרו". 

המחבל היה ללא רקע ביטחוני קודם וללא שיוך ארגוני. לאחר הפיגוע כוחות צה"ל ביצעו חיפוש בביתו ותחקרו את בני משפחתו, ומיפו את בית המחבל כדי לבחון את האפשרות להרוס אותו. הערב המצוד אחריו הגיע לסיומו.

תגיות:
פיגוע