פעילות צה"ל

"כריזה וטילים לעבר הבית": כך חוסל המחבל מאריאל

מקורות פלסטיניים דיווחו כי צה"ל ביצע הלילה חיפושים בכפר שממנו יצא המחבל ועצר שניים מקרובי משפחתו. בצה"ל מעריכים כי המחבל קיבל סיוע לאחר שהגיע למקום שהוא מכיר. שני מחבלים נהרגו הלילה בשכם לאחר שהשליכו מטענים על כוחות צה"ל
גל ברגר
20 במרץ 2019
06:14
עודכן ב 07:10

מפרטי חיסול המחבל עומר אבו לילא, שפורסמו הבוקר (רביעי) עולה כי לאחר שהבינו בצה"ל שהמחבל נמצא בכפר באזור רמאללה, הוקפץ לשם כוח של ימ"מ. הכוחות הגיעו לבית בן שתי קומות וכרזו למחבל, שהגיב בירי. הלוחמים ירו לעברו טילים ובנוסף הוכנס לבית כלב של יחידת עוקץ, שביחד עם הכוחות מצא את גופתו של אבו לילא ולידו הנשק.
גורם ביטחוני: "המחבל הגיע לאזור רמאללה, למקום שהוא מכיר וקיבל סיוע. 2018 היא השנה האינטנסיבית ביותר של לוחמי הימ"מ, שסיכלו ביחד עם שב"כ 350 פיגועים". מקורות פלסטיניים דיווחו כי צה"ל ביצע הלילה חיפושים בכפר שממנו יצא המחבל ועצר שניים מקרובי משפחתו. 

בתוך כך, אישר הבוקר דובר צה"ל כי שני מחבלים שהשליכו מטענים לעבר כוחות צבא בשכם חוסלו. הכוחות אבטחו כניסה של מתפללים לקבר יוסף. כלי תקשורת פלסטיניים דיווחו הלילה כי שני הפלסטינים שנהרגו הם ראיד חמדאן (21) וזיד נורי (20). לפי דיווח משכם, נורי הוא אחיו של המחבל המתאבד סאמר נורי שעשה לפני 16 שנים פיגוע כפול בתחנה המרכזית הישנה בתל אביב, פיגוע שבו נרצחו 23 בני אדם.


בעקבות חיסולו אמש של המחבל שביצע את הפיגוע הכפול והמשולב באזור אריאל, הודיע הפת"ח על שביתת מסחר במחוז סלפית מהבוקר עד הערב. חמאס הודיע כי יפתח סוכת אבלים לזכרו של המחבל, במחנה הפליטים ג'בליה שבצפון רצועת עזה. הלימודים באוניברסיטאות פלסטיניות ביהודה ושומרון יושבתו.

כוח ימ"מ חיסל אמש את המחבל עומר אבו לילא שביצע את הפיגוע בתחילת השבוע סמוך לאריאל. הכוח ניהל חילופי אש עם אבו לילא בכפר הסמוך לרמאללה. חיסולו של המחבל מגיע בתום מצוד של יומיים שניהלו אחריו כוחות הביטחון. בפיגוע הירי אותו ביצע נרצחו הרב אחיעד אטינגר, אב ל-12 וסמ"ר גיא קיידאן. לוחם נוסף נפצע קשה.

על פי דיווחים פלסטיניים כוחות צבא כיתרו מבנה בכפר עבווין מצפון לרמאללה וכרזו לצעיר להסגיר עצמו. כמה טילים טקטיים שוגרו אל המבנה המכותר. כוחות גדולים נכנסו לכפר בליווי דחפור. בסרטונים מהמקום נראתה אש בוערת מאזור המבנה. במקום היו עימותים בין הכוחות לפלסטינים ודווח כי שני צעירים פלסטינים נפצעו ועוד שניים לפחות נעצרו. 

אתמול פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי בצה"ל תגברו כוחות ביהודה ושומרון בשלושה גדודים נוספים מחשש לפיגועים נוספים. התגבור מגיע אחרי רצף הפיגועים – סוג של הסלמה. המטרה היא שיוכלו לתת מענה ולפעול גם באירועים של הסלמה רחבה ובאירועים נקודתיים. 

תגיות:
צה"ל