הפגנת יוצאי אתיופיה
צילום: תומר נויברג, פלאש 90

מנכ"לית משרד המשפטים: "היה שיטור יתר כלפי אתיופים"

אמי פלמור הדגישה בכאן רשת ב שסוגיית שיטור היתר הובילה למחאה של בני העדה וגרמה לממשלה להקים צוות שיעסוק בסוגיה של מיגור הגזענות. פלמור ציינה כי המשטרה עושה מהלכים כדי להשתפר בתחום "והנתונים מדברים בעד עצמם"
קלמן-ליברמן
20 במרץ 2019
09:59

מנכ"לית משרד המשפטים אמי פלמור התייחסה הבוקר (רביעי) לדוח המאבק בגזענות ואמרה כי הנתונים הם "אסמכתא לזה שאכן היה שיטור יתר" כלפי בני העדה האתיופית. פלמור הדגישה בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בכאן רשת ב כי סוגיית שיטור היתר הובילה למחאה של בני העדה וגרמה לממשלה להקים צוות שיעסוק בסוגיה של מיגור הגזענות.

האזינו לריאיון המלא עם אמי פלמור

"עצם ההתמודדות עם הנתונים חייבה את משטרת ישראל לשאול את עצמה איך זה קורה ולמה זה קורה. ואני חושבת שברגע שהיה שיקוף שעבירות החיכוך והמגע האלה בולטות לרעה היה התחלה של תהליך", אמרה מנכ"לית משרד המשפטים.

פלמור ציינה כי המשטרה עושה מהלכים כדי להשתפר בתחום "והנתונים מדברים בעד עצמם". המנכ"לית הזכירה כמה נתונים ובה ירידה של 22% במספר התיקים שנפתחים נגד קטינים באופן כללי וירידה של 50% במספר המעצרים של קטינים מהעדה האתיופית.

דוח שפרסמה הבוקר היחידה הממשלתית לתיאום המאבק בגזענות העלה כי בשנת 2018 הוגשו 230 תלונות, שאת רובן הגישו בני העדה האתיופית (40%) והערבים (32%). תלונות נוספות התקבלו גם מחרדים, מזרחים ואנשים ממוצא רוסי.