ריקי גל דנה ברגר וקורין אלאל

"גל ה־Metoo דחף אותנו": הזמרות ריקי גל, דנה ברגר וקורין אלאל בסינגל חושפני

הזמרות מספרות לורד יפתחי על שיתוף הפעולה המיוחד: "זה שיר מאוד חשוף, כל אישה יודעת על מה אנחנו מדברות. אנחנו רוצות לחזק נשים אחרות"
תרבות הערב
20 במרץ 2019
18:59

הזמרות ריקי גל, דנה ברגר וקורין אלאל הוציאו אמש (שלישי) סינגל משותף וחושפני במיוחד, "גם אני הייתי שם". היום הן מספרות לורד יפתחי גרין בתוכנית "תרבות הערב" בכאן רשת ב על הדרך עד שנרקם שיתוף הפעולה הייחודי הזה. "עבדנו יחד בעבר ונורא רצינו ליצור יחד, מהרצון הזה נולד השיר", אומרת הזמרת גל ומוסיפה: "אנשים חווים דברים קשים ורוצים לחלוק את זה, זה הכוח של יצירה של שלוש נשים".

האזינו לשיר "גם אני הייתי שם"

את המילים לשיר כתבו גל וברגר ולאחר מכן ביקשו מאלאל להלחין. היוצרת אלאל שחזרה: "נורא שמחתי ששתיהן באו אליי בשביל לקדם את השיר. זה ריגש אותי מאוד". בהמשך ניסתה ברגר לבאר את משמעות השיר: "אני מתכוונת שבהחלט הייתי שם. השיר מדבר על אישה שהבית שלה מתפרק, והיתרון שלנו ביצירה הזאת הוא שאנחנו לוקחות חתיכות של אמת ומערבבות ביחד עם הרצון שלנו להגיד משהו". גל הוסיפה על אותו הנושא עצמו: "כולנו היינו שם. כל הנשים בעולם היו שם. כל אישה יודעת על מה אנחנו מדברות".   

האזינו לריאיון המלא

"עכשיו יש בי כוח ללכת רחוק, להשמיע קולי, להתחיל מחדש" שרות הזמרות, ואי אפשר להתעלם מהשפעת מחאת ה־Metoo המהדהדת במילות השיר. "גל ה-Metoo דחף אותנו לפעולה. זה נותן הרבה כוח כשאפשר לומר ולחשוף הכול. התפקיד שלנו כיוצרות הוא להמשיך לחזק נשים אחרות", סיכמה ברגר.

תגיות:
MeToo