מיקי גנור
צילום: פלאש 90

עו"ד מיכל רוזן: "הפעילו לחץ על גנור, זו תופעה ששייכת לשטאזי וקג"ב"

עורכת הדין שמשרדה מייצג את אחד החשודים בפרשת הצוללות כינתה את החקירה "חשוכה", והאשימה: "התגובה של רשויות החקירה לאירוע של מיקי גנור היסטרית"
אלמוג וגילת
21 במרץ 2019
11:17

עורכת הדין מיכל רוזן, שמשרדה מייצג את אבריאל בר יוסף החשוד בפרשת הצוללות, התייחסה הבוקר (חמישי) לסערה שיצר עד המדינה מיקי גנור כשביקש לחזור בו מעדותו. "התגובה של רשויות החקירה לאירוע של מיקי גנור היסטרית. כשמפעילים לחץ על אדם לומר דברים לא נכונים זה פוגע גם בחקר האמת", טענה רוזן בריאיון לתמר אלמוג ומוטי גילת בכאן רשת ב.

האזינו לריאיון המלא עם עורכת הדין מיכל רוזן בכאן רשת ב

עורכת הדין רוזן ציינה כי התיקים מתבססים על עדי מדינה שמופעל עליהם לחץ מאוד כבד. "אנחנו עדים לחקירה שמתאפיינת בהפעלת לחץ מאוד מאוד קשה, מאוד מאוד עיקש על נחקרים - תפלילו את עצמכם, תפלילו את החברים שלכם, תהיו עדי מדינה - זה שייך לז'אנר של האינקוויזיציה, של השטאזי, של הקג"ב", אמרה עורכת הדין וכינתה את הדרך הזאת "חשוכה".

"ב-06:00 דפקו להם על הדלת, הפכו להם את כל החיים. הם עברו מלהיות אנשים חזקים, מחליטים, בעלי השפעה לאנשים שיושבים בחדר סגור ועכשיו חוקרים יושבים עליהם בוקר וערב ולוחצים עליהם, עוצרים אותם בתנאים מחפירים, תופסים להם את כל הרכוש, אין להם כסף לקנות במכולת והדבר הזה מפעיל לחץ על האנשים האלה", היא אמרה.

אתמול האריך בית משפט השלום בראשון לציון בחמישה ימים את מעצרו של מיקי גנור. העילה לבקשת המשטרה להארכת המעצר היא עבירה חדשה של שיבוש הליכי משפט בשל שינוי הגרסאות. השופטת עינת רון אמרה בדיון כי "היחידה החוקרת פירטה חשש ממשי לעילת השיבוש". 

בכאן רשת ב כי פורסם אתמול כי גורמים המעורים בתיק 3000 - פרשת הצוללות, אמרו כי ההסבר שסיפק גנור, איננו מספק ולא מתיישב עם המציאות. גנור מנסה לטעון כי הפרשנות שניתנה לעדותו כעד מדינה - מוטעית. מצד אחד הוא רוצה להבהיר לחוקריו כי מה שסיפר איננו בגדר שוחד כדי לחזור בו מן ההסכם ומצד שני הוא לא רוצה להיתפס כעד שקרן, מה שיכול לפעול נגדו בתיק שנפתח כעת מחדש.

גנור ביקש לשנות את הגרסה שמסר במהלך החקירות ולפיה שיחד גורמים בחברת הצוללות הגרמנית טיסנקרופ. גנור טען כי הגרסה שמסר לאחר החתימה על ההסכם, נמסרה תחת לחצים.

עוד טען עד המדינה כי אם הועברו כספים, יש להם הצדקה חוקית. המשטרה ופרקליטות המדינה ישקלו אם יש מקום לבטל את ההסכם שנחתם עמו. גורמים המעורים בתיק אומרים כי יוכלו להשתמש בחומרים שמסר לפי הסיכום איתו וכי יש די ראיות גם כך. חשוב להדגיש כי אין קשר בין ההתפתחות הזו לבין התפתחות עם עניין המניות ומילקובסקי.