רצועת עזה, הערב

בתגובה להפרות סדר: טנק של צה"ל תקף בדרום הרצועה

בצה"ל אישרו את הדיווח הפלסטיני שלפיו תקף סמוך לרפיח. על פי הדיווחים, שני בני אדם נפצעו בתקיפה. לאורך היום הופרחו בלוני תבערה רבים
עומרי חיים
21 במרץ 2019
20:12
עודכן ב 21:46

ערב לא שקט בגבול הרצועה: טנק של צה"ל תקף הערב (חמישי) עמדה צבאית של ארגון הטרור חמאס בדרום רצועת עזה, בתגובה להפרות סדר אלימות באופן חריג והפרחת בלוני התבערה והנפץ במהלך היום. על פי דיווחים פלסטיניים, שבעה בני אדם נפצעו בתקיפה שהתבצעה במהלך הפעילות של "יחידת ההטרדה הלילית".בהמשך הערב לוחמי צה"ל עצרו שני חשודים שחצו את גדר המערכת בדרום רצועת עזה. על החשודים נתפס מברג והם הועברו לחקירת כוחות הביטחון.

מוקדם יותר היום מטען צינור שהוצמד לאשכול בלונים שהופרח מרצועת עזה התפוצץ בשטח פתוח במועצה האזורית שער הנגב. איש לא נפגע וחבלן משטרה טיפל באירוע.

ביום שלישי תקף כלי טיס של צה"ל חוליית מחבלים שהפריחה בלוני תבערה בצפון רצועת עזה לעבר שטח ישראל. זמן קצר לאחר מכן הייתה תקיפה נוספת, שבה כלי טיס תקף חוליית מחבלים ששיגרה בלוני תבערה בדרום הרצועה. בשני המקרים לא דווח על נפגעים.

למרות תקיפות עקביות של צה״ל, הפלסטינים ממשיכים לשגר בלוני נפץ לעבר יישובי עוטף עזה. לפני כשבועיים שוגרו עשרות בלונים ממולכדים. שלושה זרים התפוצצו מעל בתי התושבים במועצות האזוריות שדות נגב ואשכול. בתגובה, הצבא העלה את רף התקיפות. ראשי הרשויות בעוטף פנו לממשלה והבהירו: ״לא נסכים להתרגל למציאות החדשה - גם אם ישראל נמצאת בתקופת בחירות״.