מתקפה על התכנית הכלכלית של גנץ ולפיד: מקורות מימון מביכים

גורמים במשרדי הממשלה יצאו נגד התכנית הכלכלית שהציגה מפלגת כחול לבן: "לא ניתן להשקיע סכומים אדירים בבריאות ובחינוך בלי לקצץ במקומות אחרים"
עמית תומר
21 במרץ 2019
20:55

״מקורות המימון שהציגו לפיד וגנץ לתכנית הכלכלית שלהם מביכים״ - אומרים הערב (חמישי) גורמים במשרדי הממשלה. בכחול לבן אומרים שיבססו את התכנית הכלכלית על רווחי הגז. על פי החוק כספים אלו יגיעו לקרן המכונה "קרן העושר" והמדינה תרוויח רק חלק מהתשואות וזהו סכום המוערך בעשרות מיליוני שקלים בלבד בשנים הראשונות להקמת הקרן.


במפלגת בכחול לבן אומרים שוויתור על חלוקת הכספים הקואליציוניים תחסוך עשרה מיליארד שקלים - אבל ההערכות הן שמי שיקים ממשלה יצליח לחסוך סכום נמוך משמעותית. גם היוזמה שלהם להגדלת הפריון היא דבר שמנסים לעשות במשרד האוצר כבר שנים ללא הצלחה, והמגמה העולמית אף מצביעה על ירידה בקצב הצמיחה.

העלות התקציבית של התוכנית שהציגו היום בכירי כחול לבן – היא בעלות של למעלה מ-13 מילארד שקלים. גנץ ולפיד אמרו היום במסיבת העיתונאים: ״לא נעלה מיסים ואף נבחן הורדת מיסים״. על זה אומרים הגורמים המקצועיים: ״לא ניתן יהיה להשקיע סכום אדיר כזה בבריאות ובחינוך במצב הכלכלי הנוכחי בלי לקצץ ממקומות אחרים״.