המשטרה תבקש שוב להאריך את מעצר גנור
צילום: תומר נויברג, פלאש 90

פרשת הצוללות: מיקי גנור שומר על זכות השתיקה

עד המדינה בפרשת הצוללות יובא היום לדיון בעניינו בבית משפט השלום, שבו ייקבע אם יישאר במעצר בעקבות פתיחת החקירה מחדש. השבוע יזומנו ללהב 433 עדים וחשודים נוספים בפרשה
רועי ינובסקי
24 במרץ 2019
08:28
עודכן ב 13:05

עד המדינה בפרשת הצוללות, מיקי גנור, יובא היום (ראשון) לדיון בעניינו בבית משפט השלום בראשון לציון. המשטרה תבקש להאריך את מעצרו בהתאם לצורך, בעקבות פתיחת החקירה מחדש והפיכת גנור לחשוד דומיננטי בפרשה. השבוע יזומנו עדים וחשודים נוספים בפרשת הצוללות ללהב 433.

בעקבות ההחלטה לעצור אותו החליט גנור להפסיק לשתף פעולה עם המשטרה, ואמש בפעם הראשונה שמר על זכות השתיקה בחקירתו. במשטרה יטענו לפני בית המשפט שהחקירה נפתחה מחדש ויש צורך לזמן חשודים אחרים לעדויות ועימותים לנוכח שינוי הגרסאות בעדויות.

ביום שישי פורסם בתוכנית "השבוע" בכאן 11 כי גנור, שהופתע מאד מהמעצר ומהתנהלות המשטרה, שוקל מעתה לשמור על זכות השתיקה. עד אתמול הוא דבק בגרסתו החדשה – שמעמידה את רשויות האכיפה בבעיה. בגרסתו - הדיחו אותו להגיד דברים שקריים לכאורה, ואף תדרכו אותו במקום מה להגיד.

ביום שישי התקבל ערעור הפרקליטות על שחרורו ממאסר של גנור. הדיון נערך בבית המשפט העליון, בהשתתפות נציגי הפרקליטות, נציגי המשטרה ועורכי דינו של גנור. השופט הדן בבקשה, מני מזוז, נימק את החלטתו בכך שקיים "חשש מוחשי לפגיעה באינטרס הציבורי".


ביום חמישי נערך לגנור עימות קצר מאד עם עורך הדין רונן שמר המקורב אליו, שהטיח בו כי כספים שהועברו לחשוד אחר הם כספי שוחד. שמר נכנס לחדר לזמן קצר, וההערכה היא שייתכן שהיה זה תרגיל חקירה כדי להבהיר לגנור את מצבו הראייתי.