רכבת
צילום: אבי דישי, פלאש 90

השיבושים ברכבת נמשכים: הופסקה תנועת הרכבות בין באר שבע לדימונה

ההנהלה הודיעה על הפסקת תנועת הרכבות בגלל בעיות בטיחות. לטענתה, ועד העובדים מונע ביצוע עבודות תחזוקה במסילות הרכבת. בהנהלה מאיימים לבטל את רכבת הלילה מנהריה לנתב"ג החל ממחר
שרון עידן
24 במרץ 2019
17:07

תנועת הרכבות בין באר שבע לדימונה הופסקה היום (ראשון) בעקבות שביתת עובדי תחזוקה, המסרבים לתחזק את המסילה. בהנהלת הרכבת מאשימים את ועד העובדים באי ביצוע עבודות התחזוקה, והוחלט כי תבוטל הנסיעה בקווים שונים. כמו כן, בהנהלה מאיימים להשבית ממחר את רכבות הלילה מהצפון למרכז בקו נהריה-נתב"ג-מודיעין. 

בוועד העובדים של הרכבת טענו כי הם לא נוקטים בעיצומים שמשפיעים על הנוסעים, בניגוד להנהלה. "מדובר בצעד כוחני והזוי של הנהלת הרכבת, אשר החליטה להשבית רכבות ללא הצדקה או צורך. כאשר תמו האפשרויות הבריוניות של הנהלת הרכבת נגד עובדיה, החלה היא במה שנחזה כאובדן שליטה ובוודאי דרך לפגוע בנוסעים", אמרו בוועד.

לפני כשבועיים הודיעו כמה נהגים על מחלתם וגרמו שיבושים בתנועת הרכבות בכל הארץ. זאת לאחר שהוחלט על הפסקת העיצומים בין ועד עובדי הרכבת להנהלה "מתוך התחשבות בציבור ואחריות לגורל החברה".  ועד עובדי הרכבת מסר בתגובה לכך כי "שוב הנהלת הרכבת בוחרת לחרחר מריבה ולהכפיש את העובדים". 

יום קודם לכן הורה הוועד לעצור את כל הרכבות ברחבי הארץ, למשך כמה דקות, במסגרת המאבק בין הוועד להנהלת רכבת ישראל במחאה על תנאי ההעסקה של הנהגים. יו"ר דירקטוריון רכבת ישראל דן הראל האשים את ועד העובדים של החברה כי המאבק הוא לא על הבטיחות, אלא על כסף ושליטה.