דיווח: הפלגים בעזה החלו לפנות מפקדות מחשש לתגובה ישראלית

ערוץ "אל-חדת'" הפלסטיני דיווח כי ברצועה חוששים מתגובה ישראלית לפגיעת הרקטה במושב משמרת שבשרון, וציין כי המשלחת המצרית פתחה בשיחות כדי להביא לרגיעה
נורית יוחנן
25 במרץ 2019
07:29
עודכן ב 08:12

זמן קצר לאחר הפגיעה הישירה של רקטה בבית במושב משמרת בשרון, הערוץ הפלסטיני "אל-חדת'" דיווח הבוקר (שני) כי הפלגים ברצועת עזה החלו לפנות את מפקדותיהם מחשש לתגובה ישראלית. במקביל, דיווח הערוץ כי המשלחת המצרית פתחה בשיחות כדי להביא לרגיעה בין ישראל לחמאס ולהכיל את ההסלמה האחרונה.

מקורות פלסטיניים דיווחו כי בעקבות האירועים, מנהיג חמאס בעזה, יחיא סינוואר, ביטל את נאומו שהיה צפוי להתקיים היום אחר הצהריים. בנוסף, דווח בכלי תקשורת פלסטיניים כי ישראל הודיעה לפלסטינים על סגירת מעבר כרם שלום בעקבות הירי לשרון.

שמונה בני אדם נפצעו מפגיעת הרקטה, שנורתה משטח רצועת עזה ונחתה בבית במושב משמרת שבשרון. בין הפצועים אישה בת 60 ואישה בת 30 במצב בינוני. חמישה נוספים, בהם שני תינוקות וילדה בת 12, נפצעו קל ופונו לבית החולים מאיר בכפר סבא. בנוסף, טופלו כמה נפגעי חרדה ואחרים שנפצעו קל מאוד בדרכם למרחב המוגן. כתוצאה מפגיעת הרקטה, הבית קרס ועלה באש. 

מלשכתו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, השוהה כעת בוושינגטון, נמסר כי הוא מעודכן לגבי ירי הרקטות, וכי תתקיים התייעצות ביטחונית עם הרמטכ"ל, ראש השב"כ, ראש המל"ל ובכירי מערכת הביטחון. ממשרד החינוך נמסר כי על פי הערכת מצב שקיים פיקוד העורף, בשלב זה הלימודים מתקיימים כרגיל בכל הארץ.

ראש המועצה האזורית לב השרון, אמיר ריטוב, שוחח מוקדם יותר עם אריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב בעקבות פגיעת הרקטה. "שמעתי את האזעקה. זה לא אירוע שאנחנו מוגרלים בו", הוא אמר. "שמעתי גם את הנפילה. אני רוצה להרגיע את כל תושבי המועצה – אנחנו אחרי האירוע ונמצאים בשליטה".