פגיעת הרקטה במושב משמרת בשרון
צילום: דוברות המשטרה

נתניהו מקצר את הביקור בארה"ב: "מתקפה נפשעת, נגיב בעוצמה"

ראש הממשלה החליט לקצר את שהייתו בוושינגטון, והוא ישוב ארצה אחרי פגישתו עם הנשיא טראמפ • בעקבות הירי: ישראל סגרה את מעברי ארז וכרם שלום • גנץ: "מדובר בפשיטת רגל ביטחונית"
כתבי כאן חדשות
25 במרץ 2019
07:58
עודכן ב 08:56

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, החליט לקצר את ביקורו המדיני בארצות הברית בעקבות הירי הבוקר (שני) לשרון. "הייתה כאן התקפה נפשעת על מדינה ישראל ואנחנו נגיב בעוצמה", מסר נתניהו מוושינגטון. הוא הוסיף: "לאור האירועים הביטחוניים החלטתי לקצר את הביקור בארצות הברית. בעוד שעות אחדות אפגש עם הנשיא טראמפ, ומיד לאחר מכן אשוב לארץ כדי לנהל את הפעולות שלנו מקרוב". נתניהו אמור היה לנאום מחר בוועידת איפא"ק ולהיפגש עם בכירים בסנאט ובקונגרס.

משדר מיוחד בכאן 11בעקבות הירי, מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף כמיל אבו רוקון, הודיע בבוקר על סגירת המעברים ארז וכרם שלום ועל צמצום מרחב הדיג ברצועת עזה עד להודעה חדשה.

במערכת הפוליטית נרשמה שורה של תגובות לפגיעת הרקטה הבוקר במושב משמרת, שממנה נפצעו שמונה בני אדם. יו"ר כחול לבן, בני גנץ, אמר: "המציאות שבה חמאס הופך את ישראל לבת ערובה היא חסרת תקדים. מדובר בפשיטת רגל ביטחונית ונתניהו חייב לשוב לישראל כדי לטפל בהסלמה. האם גם עכשיו תנוח דעתו עם הודעת חמאס על טעות או שיואיל סוף סוף להתרכז בביטחון אזרחי המדינה".

מפלגת הימין החדש של איילת שקד ונפתלי בנט מסרה: "ההרתעה הישראלית קרסה, וצריך לומר ביושר - נתניהו נכשל מול חמאס. נתניהו ראש ממשלה טוב ושר ביטחון כושל, שתחת כהונתו מינה את ברק, בוגי וליברמן ואת עצמו - וכולם נכשלו. הגיע הזמן למנות את בנט לשר הביטחון כדי לנצח את חמאס".