קצין שב"ס שנפצע קשה בפיגוע בקציעות

הקצין שנפצע בפיגוע בקציעות: "זה היה מאוד מלחיץ וחמור"

היום: סוכל ניסיון דקירה נוסף בבית הסוהר; ארדן: "נמשיך בפרויקט המיסוך ולא נירתע, האסירים המעורבים ישלמו מחיר כבד". מפקד כלא גלבוע לשעבר: "האסירים הם שליחים של הנהגת חמאס שנבחרו בקפידה"
אסף פוזיילוב
25 במרץ 2019
11:11
עודכן ב 12:52

כלאי שגיא שילואן, שנפצע אמש קשה בפיגוע אמש בכלא קציעות, סיפר היום (שני) כי היה חשש שנפגע בעורק: "זה היה מאוד מלחיץ וחמור. התברר שזה רק קרוב מאוד לעורק", אמר שילואן. הוא ציין כי בשירות בתי הסוהר (שב"ס) "עובדים יום יום מול האסירים הביטחוניים", ולדבריו הסוהרים "חזקים מאוד ועושים את העבודה כמו שצריך". היום סוכל ניסיון דקירה נוסף בקציעות, כאשר אסיר חמאס שלף דוקרן בזמן חיפוש - אך נוטרל בידי הסוהר. 

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן אמר היום: "נמשיך בפרויקט המיסוך ולא נירתע. האסירים המעורבים ישלמו מחיר כבד". אלי גבאי, מפקד כלא גלבוע לשעבר, התייחס הבוקר לדקירת הסוהרים בכלא קציעות אמש. "האסירים האלה הם שליחים של ההנהגה של חמאס – הם נבחרו בקפידה כדי לבצע את הפיגוע, לא סתם אסירים שהוציאו דוקרן ודקרו", הסביר גבאי בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בתכנית "קלמן-ליברמן" בכאן רשת ב.

האזינו לריאיון המלא עם אלי גבאי

המפקד לשעבר ציין כי בכלא רמון, שנמצא באותו האזור, נמצאים מחבלים שהם חלק מההנהגה של חמאס: "מי שיושב שם הם מוחמד ערמאן, שאחראי לפיגוע בקפה מומנט ועבאס א-סייד, שאחראי לפיגוע במלון פארק". גבאי אמר כי המחבלים ניצלו את ההזדמנות שהאגף התרוקן ותקפו את הקצינים.

"שב"כ נערך בכוחות גדולים ויחידות מיוחדות כבר היו שם עוד לפני האירוע של שריפת המזרנים בכלא רמון. האירוע הזה לצערי זה אירוע שצפו אותו, מי שנפגע זה בעצם מפקד משמרת וקצין ביטחון, שבזמנים של מתיחות הם מובילים את הפעילות בתוך הכלא, והאסירים ניצלו את זה במעבר מאגף לאגף", אמר גבאי.

לדברי גבאי, המסרים לאסירים מגיעים באמצעות פתקים זעירים, שאותם הם יכולים להחדיר לכל מקום ולהעביר. "להזכירכם, עורכי דין, חברי כנסת ומשפחות מבקרים את האסירים האלה".

שני קציני שב"ס בבית הסוהר קציעות נדקרו אמש על ידי אסירים של חמאס. קצין שב"ס פונה במצב קשה לבית החולים סורוקה בבאר שבע. מצבו של הפצוע השני הוגדר קל, והוא טופל במקום. הסוהרים פשטו על האגף שבו בוצעה הדקירה. הרקע לאירוע הוא מיסוך הטלפונים הניידים שהותקן באותו אגף.

נפצעו גם ארבעה אסירים והם פונו לבית החולים. האירוע קרה בעת העברת האסירים מאגף אחד לאחר. הם התנפלו על שני הקצינים ודקרו אותם בצוואר באמצעות דוקרנים מאולתרים.