נתניהו לחמאס: "התגובה שלנו עוצמתית, לא נהסס להיכנס"

ראש הממשלה דיבר לפני ההמראה מוושינגטון חזרה לישראל. קודם לכן נזף בכתבים על כך שלטענתו לא סיקרו באופן ראוי את ההחלטה של טראמפ בעניין רמת הגולן. רה"מ צפוי לנחות בישראל בשעות הצהריים
גילי כהן
26 במרץ 2019
01:47

"אנחנו חוזרים לטפל בעניינים. התגובה שלנו מאוד עוצמתית. מאוד מאוד עוצמתית. חמאס צריך לדעת שאנחנו לא נהסס להיכנס ולעשות את כל הצעדים הנדרשים", כך אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו לפני שהמריא מוושינגטון בחזרה לישראל בנוגע למצב בעזה.


נתניהו מיקד את דבריו לעיתונאים בהחלטה של הנשיא טראמפ להכיר ברמת הגולן בשטח ישראלי ונזף בהם על כך שלדעתו הנושא לא סוקר בהרחבה מספקת על ידי התקשורת הישראלית. לאחר שהכתבים הפנו אליו שאלה בנוגע למצב בעזה התייחס נתניהו למצב בדרום.   

על ההכרה האמריקאית ברמת הגולן כשטח ישראלי אמר נתניהו: "אני חוזר מביקור היסטורי בוושינגטון זה דבר שייזכר לדורות זה לקח לנו יובל שנים להשיג את זה. זה נותן עיקרון אחד חשוב בחיים בינלאומיים. שאתה מתחיל מלחמות של תוקפנות אתה מאבד טריטוריה אל תבוא ותתבע את זה אחר כך. זה שייך לנו יש לנו יסודות היסטוריים ברמת הגולן.


ראש הממשלה המשיך ואמר:"כשאתה תוקע שם מעדר אתה מגלה שם בתי כנסת מפוארים שאנחנו משקמים אותם. חזרנו לגולן.  הגולן שלנו. בזכות היסטורית ובזכות של הגנה עצמית. והנשיא טראמפ הכיר בכך. זה שאתם לא מכסים את זה יותר מדקה זה דבר שיתחשבנו איתכם (העיתונאים) אבל בחשבון היסטורי. אני חוזר לארץ לטפל בדברים החשובים". נתניהו צפוי לנחות בישראל ביום שלישי בשעות הצהריים.