עינב כרמי, תיעדה את עצמה בממ"ד בקיבוץ ניר עם
צילום מסך

הצעירה שתיעדה את עצמה בממ"ד: "אף אחד לא מתאר את האימה"

עינב כרמי מניר עם פרסמה סרטון שלה מסתתרת מתחת לשמיכה, כשברקע נשמע צבע אדום. בריאיון לכאן רשת ב, היא סיפרה שלא צפתה את התהודה שלה זכתה ברשת: "התמיכה מחממת את הלב, אבל זה לא נותן לי חוסן. הסרטון – אחד מתוך אלף לילות כאלה"
סדר יום
26 במרץ 2019
11:43

"הדלקתי את המצלמה שנייה אחרי שנשמע צבע אדום, כדי להראות לעולם מה אנחנו חווים ברגעי האימה האלה. אמיתי אמיתי, מהלב". עינב כרמי מקיבוץ ניר עם שבעוטף עזה כבשה אתמול (שני) את הרשת, כשבעיצומו של סבב ההסלמה בדרום תיעדה את עצמה בממ"ד וכשברקע נשמעים האזעקות וקולות הנפץ. בריאיון לקרן נויבך בתוכנית "סדר יום" בכאן רשת ב, סיפרה כרמי על התמיכה הגדולה שקיבלה מאז הפרסום, אבל הדגישה: "אני רוצה שייתנו לי מענה".

האזינו לריאיון המלא עם עינב כרמי בכאן רשת ב

"לא חשבתי שהסרטון יתפוס כל כך", הודתה כרמי. "העליתי לאינסטגרם, ומאז הכול קפץ וזה הולך ומתפרסם. אני מקבלת מלא הודעות תמיכה". היא הסבירה מה הוביל אותה לתעד את עצמה: "כל הכתבות וכל הפוסטים שכותבים – אף אחד לא באמת מתאר את הרגע עצמו של האימה. אם אנשים נלחצו, הזדעזעו ובכו ביחד איתי אז אני מרגישה שהעברתי את המסר שרציתי".

בתוכנית דיברה גם מיכל אדמוני, תושבת כפר עזה, בעקבות הלחימה שהחלה אתמול עם פגיעת הרקטה במושב משמרת שבשרון. "10 שנים שום דבר לא השתנה. יש כאן שתי מדינות לשני עמים. מדרום ליד מרדכי ומצפונה לו. העוטף זו בועה שאיש לא יכול להבין אותה", אמרה אדמוני.

"אח שלי גר ליד מושב משמרת. איך יכול להיות שהדם של אח שלי אדום יותר משלי?", תהתה תושבת כפר עזה. "השנה האחרונה בעוטף היתה איומה במיוחד. הבומים האינסופיים האלה, מה שקורה ליד הגדר, זה מערער את תחושת הביטחון. אתה כל הזמן במתח ואתה שחוק לגמרי ואין לך כוח לכלום. אנשים פה פשוט עייפים כבר".

האזינו לריאיון המלא עם מיכל אדמוני בכאן רשת ב