הריסות משרדו של מנהיג חמאס הנייה

גורם מדיני: חמאס העביר הצעות שונות לרגיעה, כולל הפסקת האלימות בגבול

הגורם, שהיה על מטוסו של רה"מ, שהקדים את חזרתו מארה"ב של ההסלמה, סרב להתייחס לנושא המדיניות של "שקט ייענה בשקט". "לא הייתה הסכמה על הפסקת האש. זה יצא ממקור של חמאס", הדגיש
גילי כהן
26 במרץ 2019
13:12

גורם מדיני שנמצא על מטוסו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, שנחת בארץ לאחר שהקדים את חזרתו מארצות הברית בשל ההסלמה בדרום, גילה: "חמאס העביר הצעות שונות לרגיעה בגבול לידי ישראל באמצעות מתווכים, שכוללות גם הפסקת האלימות בגבול". הגורם המדיני סרב להתייחס לנושא המדיניות של "שקט ייענה בשקט".

הגורם הדגיש כי ראש הממשלה היה בקשר רצוף עם גורמים בישראל במהלך הטיסה והנחה את הרמטכ"ל רב אלוף אביב כוכבי להמשיך בתקיפה ברצועת עזה. "לא הייתה הסכמה על הפסקת האש. זה יצא ממקור של חמאס, מהטלוויזיה של חמאס, היינו בחילופי אש. הנחייה הרמטכ"ל הייתה להמשיך בחילופי אש", הדגיש הגורם.


"אנחנו תקפנו אחרונים - והם לא הגיבו. המכות שספגו היו הקשות ביותר מבחינת תשתיות, משרדים, מבנים, לשכות ומפעלים - המכות הקשות ביותר מאז צוק איתן", הבהיר. לדברי הגורם, צה"ל ערוך להמשיך בלחימה. 

גם השר וחבר הקבינט המדיני-ביטחוני ישראל כץ הצהיר הבוקר כי לא נכנסה לתוקפה כל הפסקת אש עם חמאס ברצועת עזה. בריאיון לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב אמר כץ: "אין הפסקת אש. אנחנו פוגעים בתשתיות של חמאס".

רצף של אזעקות נמשך הלילה בעוטף עזה, למרות דיווחים על הפסקת אש בין ישראל לחמאס. גם התקיפות של הצבא נמשכו במקביל. מאז ההודעה, זוהו כ-30 שיגורי רקטות לעבר ישראל. כיפת ברזל יירטה כמה מהן והשאר נפלו בשטחים פתוחים. בשעה 3:15 לפנות בוקר תקפו מטוסי חיל האוויר 15 מטרות טרור.

התקיפה של צה"ל ברצועה באה כתגובה לירי הרקטה אתמול בבוקר, שפגעה פגיעה ישירה בבית במושב משמרת בשרון. שבעה בני אדם נפצעו מפגיעת הרקטה. כתוצאה מהפגיעה, הבית קרס ועלה באש. בסך הכל נפגעו 30 בתים במושב.