כחלון ובנט, בשנה שעברה
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

כחלון: יש ניצול הון פוליטי של המצב בדרום; בנט: הוא עשה משהו?

שר האוצר אמר כי "זה דבר ציני בשעות אלה". שר החינוך השיב בעוטף עזה אין תקציב לחירום, לא רוצה לשמוע סיפורים מאף אחד
אסף פוזיילוב וזאב קם
26 במרץ 2019
13:33

שר האוצר וחבר הקבינט המדיני-ביטחוני, משה כחלון, תקף היום (שלישי) את מה שהגדיר כ"ניצול הון פוליטי" של המתיחות בדרום. "אני לא מאמין שהירי עכשיו וקודם היה טעות", אמר בכנס כולנו בבאר שבע. "גם אם הירי טעות על טעויות משלמים. כל ניצול הון פוליטי זה דבר ציני בשעות האלה". שר החינוך נפתלי בנט, אף הוא חבר הקבינט, אמר: "כחלון עשה משהו?", וציין כי קיים מחסור בתקציב למצב חירום בעוטף עזה.

בנט, שהציג באשדוד את תוכנית "הדרום החדש" של מפלגת הימין החדש, ענה בתשובה לשאלת כאן חדשות על הביקורת כלפיו: "אתמול הייתי בקיבוץ סעד ובקיבוץ עלומים ואמרו לי שאין תקציב לחדש את הסירנות בתוך היישובים. ההורים שם בסך הכל מבקשים אפשרות שילדים שאין להם אייפונים יוכלו לדעת שיש צבע אדום - ולזה אין כסף. אז אני לא רוצה לשמוע סיפורים מאף אחד. אני רוצה תוצאות".

עוד אמר בנט כי "עם נחיתת ראש הממשלה יש לתת פקודה לעקר את חמאס ולשבור אותו. אני אתן לנתניהו גיבוי אם יעשה זאת. יש מה לעשות. מה עשינו אחרי הירי לישראל? הפלנו בניין ריק ואז רצנו לבקש הפסקת אש ממי שהחלו את כל הסבב הזה. את חמאס צריך למעוך. יש תוכנית ואני הצגתי אותה בפני הקבינט. גם הצבא החזק ביותר במזרח התיכון לא יכול לנצח כשאין אומץ לדרג המדיני. הפסקת אש תהיה תבוסה קשה שתעלה לנו בדם".