ארכיון
צילום: נתי שוחט, פלאש 90

חופש ביום הבחירות: הישראלים ינהרו לקניונים

בבחירות המקומיות גיהצנו 835 מיליוני שקלים, לכמה נגיע ב-9 באפריל? כל הנתונים
ליאל קייזר
26 במרץ 2019
22:07

בעוד שבועיים בדיוק נצא לקלפיות לממש את זכותנו הדמוקרטית - אבל לא רק אליהן אלא גם לקניונים, לשווקים ולמרכזי הקניות. באופן לא מפתיע מסתבר שימי הבחירות הם לא רק חגיגה לדמוקרטיה ולא רק הפוליטיקאים שלנו מעמידים את עצמם לבחירה אלא גם בעלי העסקים.


בבחירות לרשויות המקומיות לפני ארבעה חודשים - שהיו יום שבתון - יצאו 57% מבעלי זכות ההצבעה לממש את זכותם הדמוקרטית - ועל הדרך גם גיהצו בכרטיסי האשראי לא פחות מ-835 מיליוני שקלים, ביותר מ-4.3 מיליון עסקאות.

בבחירות הכלליות האחרונות לפני ארבע שנים ניצלנו את היום כדי לעשות קניות בסכום כולל של כ-700 מיליון שקלים - ובסך הכל גיהצנו את כרטיסי האשראי יותר משלושה מיליון פעמים. ביום הבחירות לכנסת ה-19 - לפני 6 שנים - קנינו ביותר מ-500 מיליון שקלים.

לפי נתוני חברת שב״א, שמפעילה את מערכת התשלומים הלאומית בכרטיסי אשראי, בימים האלה, ימי הבחירות, הישראלים מוציאים בין 20% ל-25% יותר ביחס לימי העסקים הרגילים באותה תקופה. השעות העמוסות ביותר בחנויות נרשמו בין 11:00 בבוקר ל-15:00 בצהריים.

ומה יהיה השנה? בעלי העסקים כבר מתחילים במבצעים מיוחדים לרגל חג הקניות ב-9 באפריל, גם התחבורה הציבורית תהיה בחינם לכולם בפעם הראשונה, וחוץ מלנסוע איתה לקלפי נוכל להגיע איתה גם למרכזי הקניות.