עוטף עזה
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

"החוסן שלנו הוא לא צ'ק פתוח": בעוטף עזה כבר נערכים לסבב הבא

אדל ריינר, תושבת קיבוץ נירים, דיברה בכאן רשת ב והתייחסה למציאות הבלתי אפשרית באזור: "יש הרבה שריפות שלא מדווחות בתקשורת. אנחנו לא מספיק סקסיים". ראש עיריית שדרות אלון דוידי פנה בפוסט למנהיג חמאס הנייה: "אתה הפסדת ועזה תפסיד – תשנה כיוון"
כאן רשת ב
27 במרץ 2019
11:17

"החוסן שלנו הוא לא צ'ק פתוח. אנחנו כל פעם מתכוננים נפשית למה שברור לכולנו שיבוא. מורידים מזוודות ומתכוננים איך נתפנה ואז כאילו חוזרים לרגיל. אבל פיצוצים עוד יש ובלונים עוד יש. אין לנו הפסקת אש. יש לנו הפסקת. אש עוד יש", כך אמרה היום (רביעי) תושבת קיבוץ נירים אדל ריינר בשיחה עם קרן נויבך בכאן רשת ב. ריינר התייחסה בדבריה למצב הביטחוני בעוטף עזה על רקע פעילות צה"ל והתגובה הפלסטינית. ראש עיריית שדרות אלון דוידי פנה למנהיג חמאס איסמעיל הנייה בפוסט בערבית בפייסבוק: "אתה הפסדת ועזה תפסיד - תשנה כיוון".

דוידי הוסיף: "אתה מפסידן. אתה לוקח את כספי התרומות לעזה ומבזבז אותם למלחמה בנו. אתה כנראה לא יודע איך העיר שדרות משגשגת, אתה ועזה תפסידו - תשנה כיוון". ראש העירייה הוסיף - "לפעמים קשה ואנחנו אפילו סובלים. אבל תראה מה יצא, תראה איך נראית עזה ואיך נראית שדרות".

האזינו לראיון המלא עם אדל ריינר

לדברי ריינר המצב בעוטף הפסיק לעניין את מקבלי ההחלטות: "אני באופן אישי מכינה מפת שריפות וכל לילה מעלה לשם שריפות. הרבה מאוד מהשריפות האלו לא דווחו אפילו בתקשורת. אנשים לא יודעים כי זה כבר לא מעניין. אנחנו לא מספיק סקסיים. הרבה יותר מעניין זה הדבר הבא שיגלו פתאום על מישהו (כמו הטלפון של גנץ)".

ריינר סיכמה: "איפה המנהיגים של שני הצדדים ואיפה מנהיגי העולם שיבואו ויגידו 'חבר'ה, תירגעו רגע, בואו באמת נעשה הפסקת אש. עכשיו רק מתישים אחד את השני. יש פתרונות באופק ויש מה לעשות. אני דורשת מהממשלה שלי לעשות".