נפתלי בנט ואיילת שקד
צילום: יוסי זליגר, פלאש 90

בנט: "תיק האוצר מדגדג לי ולאיילת שקד"

דווקא על רקע דרישתו הפומבית לקבל את תיק הביטחון, יו"ר הימין החדש גילה בכנס סגור כי השניים היו רוצים להגיע למשרד האוצר: "אם נלך לשם, נעבוד בלי להיות נחמדים" • מלשכתו נמסר: "מתכוון לנצח את חמאס כשר ביטחון"
זאב קם
27 במרץ 2019
22:07

הקמפיין של הימין החדש מתמקד כבר תקופה ברצונו של נפתלי בנט לקבל את תיק הביטחון ושל איילת שקד להמשיך במשרד המשפטים. אלא שהיום (רביעי) פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי בכנס סגור, בנט חשף תיק נוסף ומפתיע שבו מעוניינים השניים – תיק האוצר.


התחקירן בנימין גל נכח במפגש של חברי "קהילת אלעד" במודיעין, שם דיבר בנט על הנושא. בהקלטה נשמע יו"ר הימין החדש אומר: "נושא שמדגדג גם לי וגם לאיילת זה תיק האוצר. אנחנו תמיד אומרים אחד לשני שאם אנחנו הולכים לאוצר, זה כמו תפקיד אחרון. כלומר צריך להיכנס לאוריינטציה שאנחנו לא באים להיות נחמדים ופופוליסטים".

בנט הוסיף: "צריך לעשות רפורמות קשות ולריב עם הרבה אנשים, אבל לעשות טוב לעם ישראל, גם אם מקללים אותך בדרך. אנחנו אומרים - אם הולכים על האוצר, זה כמו הקמיקזות, אבל נעשה משהו טוב בדרך".

בלשכת בנט הדגישו בתגובה לפרסום בכאן 11: "השר בנט הסביר אילו פעולות היה מבצע במידה והמפלגה הייתה מקבלת את תיק האוצר לידיה. בנט מתכוון לנצח את חמאס כשר ביטחון, ובשביל שזה יקרה - צריך ימין חדש חזק מאוד".