מועדון החשפנות פוסיקט בתל אביב
צילום: פלאש 90

בעקבות ערעור הבעלים: מועדון ה"פוסיקט" לפי שעה לא ייסגר

זאת למרות החלטת בית המשפט המחוזי שלא להאריך את רישיון העסק של הבעלים. טרם נקבע מועד לדיון בעתירה. בכתב הערעור טענו הבעלים כי המשטרה "נקטה בהתנהלות ערמומית"
ורד פלמן
28 במרץ 2019
04:50

בעקבות ערעור שהגישו הבעלים של מועדון החשפנות הפוסיקט לבית המשפט העליון, הוחלט כי המועדון לא ייסגר לפי שעה, למרות החלטת בית המשפט המחוזי שלא להאריך את רישיון העסק של הבעלים. עם זאת, טרם נקבע מועד לדיון בעתירה. 

מכתב הערעור שהגיע לכאן 11 עולה כי בעלי המועדון מבקשים מבית המשפט העליון לבטל את החלטת המחוזי בטענה שהמשטרה נקטה בהתנהלות ערמומית והנוהל של פרקליט המדינה, לפיו, הריקוד ה"לאפ דאנס" עשוי להגיע לידי מעשה זנות, טרם פורסם אלא רק באמצעי התקשורת.

עורכת הדין ניצן כהנא, יו"ר המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות אמרה בתגובה לערעור: "בערעורם לעליון, אותו אנו לומדות בימים אלו, בעלי המועדון מתפלאים כיצד מחליטה הפרקליטות לאסור על ה'לאפ דאנס', שבמשך שנים התקיים במועדוני חשפנות רבים. אני מבקשת להזכיר שהשנה 2019, וכמו שלמדנו שצריכת זנות שהייתה מותרת עד כה, היא מעכשיו אסורה, כך קבעה נכון הפרקליטות כשהכריזה שגם ריקוד הלאפ דאנס, שכל מטרתו להוביל לסיפוק מיני, ייחשב מעשה זנות אסור". 

"טענה נוספת של בעלי המועדון היא שכיום רווחי המועדון המרכזיים הם מריקוד ה'לאפ דאנס', ולכן לא נכון לאסור אותו", המשיכה כהנא. "נזכיר שעד לפני כשנתיים רווחיו המרכזיים היו משירותי המין שניתנו בחדריו האחוריים, האם גם עליהם הייתה לבעלי המועדון ציפייה שלא תאסור המשטרה? אנחנו לא מתרגשות מפניית המועדון לבית המשפט העליון, ניכר שלמועדון הפוסיקט יש תשע נשמות, אך גם הן עתידות להסתיים בשלב כלשהו".

לפני כחודש קבע בית המשפט המחוזי בתל אביב בעקבות עתירה שהגיש המועדון כי המשטרה פעלה בסמכות שלא האריכה את הרישיון של המועדון. החלטת השופט התבססה על הנוהלך החדש של פרקליט המדינה.