בניין של חברת בזק
צילום: פלאש 90

בזק הפסידה יותר ממיליארד שקל ב-2018

הדוחות הכספיים של החברה מעלים פער גדול לעומת 2017. בבזק הסבירו את הנתונים בירידת הערך של חברת הבת "יס" והעלויות של הסכמי פרישה מוקדמת לעובדים
עמית תומר
28 במרץ 2019
09:36

חברת בזק הפסידה יותר ממיליארד שקלים ב-2018, כך עולה הבוקר (חמישי) מהדוחות הכספיים שהחברה מפרסמת. בעקבות הנתונים, בזק הודיעה לבורסה כי החליטה לבטל את מדיניות חלוקת הדיבידנד של החברה "בשל צפי לאי-עמידה במבחן הרווח בשנתיים הקרובות".

הדוחות מעלים פער גדול לעומת הנתונים הכספיים של השנה הקודמת, 2017, אז דיווחה בזק על רווח של 1.2 מיליארד שקל. בחברה הסבירו את ההפסד, שמסתכם ב-1.07 מיליארד שקלים, בירידת הערך של חברת הבת יס. בנוסף, ציינו בבזק גם את העלויות של הסכמי פרישה מוקדמות שנחתמו עם העובדים.

מוקדם יותר החודש, הרשות לניירות ערך הודיעה לענקית התקשורת כי היא דוחה את בקשת החברה להתייחס לפעילות בזק, יס ובזק בינלאומי כיחידה אחת מבחינה חשבונאית - מה שצפוי היה לחסוך לבזק חלק מתשלומי המיסים. בבזק סירבו להגיב לדברים.

ההודעה הגיעה שעות לאחר שבזק עצמה הודיעה לבורסה שאם ימשיכו להתייחס לפעילות החברות שלה כיחידות מניבות מזומנים נפרדות, לנוכח ההפסדים של חברת יס - תצטרך החברה למחוק מיליארד שקלים וחצי משוויה.