תיעוד מפגיעת בקת"ב ברכב בשומרון

"היה לנו נס": תיעוד מפגיעת בקבוק תבערה ברכב ישראלי בשומרון

בסרטון שהגיע לכאן חדשות, נראית השלכת בקבוק התבערה שהתרחשה לפני שבוע והובילה לפציעתם של שניים מיושבי הרכב באורח קל. אחד הפצועים שחזר: "ישנתי ושמעתי בום פסיכי. היה מזל שהספקנו לברוח מהרכב"
כרמל דנגור
28 במרץ 2019
13:27

"היה לנו נס גדול שזה פגע בחלק האחורי של הרכב": סרטון שהגיע לידי כאן חדשות מתעד פיגוע של השלכת בקבוק תבערה לעבר רכב ישראלי בשומרון לפני שבוע, שבו נפצעו שני נוסעים באורח קל. בתיעוד נראית השלכת הבקבוק לעבר הרכב, שהחל במהרה להתלקח.


האירוע התרחש ביום חמישי שעבר בסביבות 20:00. פלסטינים השליכו בקבוק תבערה לעבר רכב ישראלי שנסע סמוך לכפר בית פוריכ, בין איתמר לאלון מורה. הרכב עלה באש ושניים מחמשת הנוסעים – תלמידי ישיבה באלון מורה – סבלו מכוויות ופונו לבית החולים בילינסון.

אחד הפצועים, איתמר ליפשיץ, שחזר את האירוע: "ישנתי, ופתאום שמעתי בום פסיכי. היו אש וחום נוראי, הייתי בלחץ. התחלתי לשלוף את הטלפון והתקשרתי למוקד. היה לנו נס גדול שבקבוק התבערה פגע בחלק האחורי והספקנו לברוח מהרכב".

ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, אמר בעקבות השלכת בקבוק התבערה: "היה כאן נס פורים, אבל אנחנו לא מוכנים להמשיך להסתמך על ניסים. אנחנו ממשיכים לאבד את ההרתעה. יש להוריד את ראש הנחש, ולהפסיק לטפל בפיגועים באופן כירורגי ונקודתי, אלא בראייה רחבה. יש להכות ברשות הפלסטינית ובמעודדי ההסתה והפיגועים".