תקיפה בסוריה

התקיפה בסוריה: באיראן ובחיזבאללה שותקים למרות הדיווחים על נפגעים

ההפצצה מעמידה את ציר ההתנגדות בדילמה, במיוחד אחרי שבטהראן אותתו כי בכוונתם לשנות את תגובותיהם לפעילות הישראליות
רועי קייס
28 במרץ 2019
21:29

התגובה של איראן וחיזבאללה לתקיפה בסוריה - שתיקה רועמת: בטהראן ובארגון הנתמך על ידה לא התייחסו לתקיפה המיוחסת לישראל בחאלב אמש (רביעי), זאת על אף שדווח על נפגעים איראנים. אך גם ללא התייחסות מצידם, התקיפה הזאת מעמידה את ציר ההתנגדות בדילמה, אחרי שבעיקר איראן אותתה שהיא מתכוונת לשנות את תגובותיה על התקיפות הישראליות שמכוונות נגדה בסוריה.

ההפצצה בסוריה מגיעה על רקע ההכרה של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ בריבונות הישראלית ברמת הגולן. נסראללה אמר השבוע שהדרך היחידה להחזיר את האזור היא באמצעות התנגדות, ויש לא מעט קולות המזוהים עם המשטר הסורי שחוזרים לדבר על הצורך להחזיר את הגולן בכוח בעקבות ההכרזה. לנוכח שתי ההתפתחויות האלה, אפשר להעריך שמפקד כוח קודס במשמרות המהפכה, קאסם סולימאני - האיש שמנהל בפועל את הפעילות של ציר ההתנגדות נגד ישראל בסוריה - כבר חושב על תגובה אפשרית.


לפי דיווחים בסוריה, התקיפה בצפון המדינה כוונה נגד מחסן אמל"ח איראני. לפי הארגון הסורי לזכויות האדם, בפיצוץ נהרגו שבעה בני אדם בהתקפה -  שישה עיראקים מהמילציות הפרו-איראניות בסוריה, ואיראני אחד. לא התקבל אישור לדיווח ממקורות נוספים.