בית הסוהר קציעות
צילום: פלאש 90

אסירים בקציעות טוענים: הוכנו על ידי סוהרים כנקמה על התקיפה

האסירים טוענים כי נאזקו והוכו לאחר האירוע בו דקרו אנשי חמאס שני סוהרים בתוך הכלא. היחידה לחקירת סוהרים במשטרה תבדוק את הטענות
כרמלה מנשה
29 במרץ 2019
21:29

אסירים ביטחוניים שהיו בסמוך לאסיר שדקר השבוע קצין שב"ס בכלא קציעות טוענים כי הוכו על ידי צוות בית הסוהר כנקמה, למרות שלא היו קשורים למקרה. באירוע שהתרחש ביום ראשון בערב נפצעו שני אנשי שירות בתי הסוהר. לטענת האסירים הם נאזקו והוכו לאחר האירוע בכל חלקי גופם.


בנוסף, העציר שדקר ופצע קשה קצין בשירות בתי הסוהר טען בבית משפט השלום באשקלון, אליו הובא במסגרת הליך הארכת המעצר, כי הוא הוכה כשהוא כבול ואזוק. השופטת הורתה להעביר את צילומי האבטחה מן המקום לצרכי חקירה. מי שיבדוק את הנושא הוא היחידה לחקירת סוהרים במשטרת ישראל. ככל הידוע, כל התקרית צולמה במצלמות האבטחה.

מחקירת הפיגוע עולה כי היה מדובר באירוע מתוכנן ומאורגן על ידי מנהיגי האסירים הביטחוניים בכלא המזוהים עם חמאס. מנהגי הארגון בכלא הם אלו שבחרו את המחבלים שביצעו את הפיגוע, את התזמון ודרך הביצוע. עוד זוהה קשר בחודשים האחרונים בין ארגון חמאס לאסירים ביטחוניים בכלא קציעות בניסיון להבעיר את השטח בתוך הכלא, זאת בנוסף למחאה על תכנית המיסוך של הטלפונים הסלולריים בכלא.