העץ שקרס
צילום: תיעוד מבצעי מד"א

שני פועלים מירדן נהרגו מקריסת עץ בחוף הדרומי באילת

צוות מד"א קבע את מותם במקום, לאחר שעץ דקל קרס סמוך לתחנת דלק. עדות של אנשי מד"א: "העץ נשבר בגלל הרוחות וקרס עליהם"
איציק זוארץ
30 במרץ 2019
18:17
עודכן ב 19:32

שני גברים נהרגו היום (שבת) אחר הצהריים מפגיעת דקל בחוף הדרומי באילת. צוות מגן דוד אדום, שהגיע למקום, קבע את מותם של השניים. ההרוגים הם פועלים מירדן ומשרד החוץ מטפל בהליך העברת הגופות למשפחות ההרוגים. 

הפראמדיקים של מד"א ניר יפת ומושיקו אורן סיפרו שהגיעו לזירה סיפרו: "מדובר באירוע קשה, הרוחות פה חזקות מאוד. כשהגענו למקום ראינו גזע עץ באורך של מספר מטרים על הדשא כשבסמוך אליו שכבו 2 הגברים שנפגעו באורח אנוש מעץ הדקל שנשבר וקרס עליהם.

עוד סיפרו: "הם סבלו מפציעות קשות מאוד בכל חלקי גופם, ביצענו בדיקות רפואית אבל הם היו ללא סימני חיים ונאלצנו לקבוע את מותם. גבר נוסף שהתהלך בזירה וסבל מפציעה קלה בפלג גופו העליון מענפי הדקלים טופל בשטח ופונה לבי"ח יוספטל בעיר יחד על מספר פועלים נוספים שסבלו מחרדה".

מעיריית אילת נמסר: "מדובר בשטח פרטי המתוחזק ומנוהל על ידי המלון. לדברי מנכ"לית המלון, בוצעה בדיקת אגרונום לפני כשלושה שבועות. מנכ״ל העירייה ביחד עם צוותי הנדסה וגינון העירייה, נמצאים עדיין בשטח".

מהנהלת מלון "פרימה מיוזיק", שבו קרס העץ, נמסר: "קריסת העצים נגרמה כתוצאה מרוחות חריגות ביותר שהובילו למספר אירועים בעיר. הקב"ט הראשי של המלון עירב באופן מיידי את גורמי המשטרה ומכבי האש. אנחנו נמצאים בקשר רציף איתם ופועלים על פי ההנחיות שניתנות על ידיהם"